"8 ya da 9 yaşındaki evladımız boynuma sarıldı, 'Zeydan amca babamı kurtar' dedi. O anda bütün Adana'yı teyakkuza geçirdim" diyen Karalar, "7.7'lik deprem Adana'da olsaydı muhtemelen orta hasarlı tespit ettiğimiz binaların büyük bölümü yıkılırdı" diye konuştu.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler 11 ili etkiledi. Türkiye'yi yasa boğan depremlerde binalar yıkılırken can kaybı sayısı 44 bini geçti. Katıldığı programda depremlerle ilgili açıklamalarda bulunan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "8 ya da 9 yaşındaki evladımız boynuma sarıldı, 'Zeydan amca babamı kurtar' dedi. O anda bütün Adana'yı teyakkuza geçirdim" dedi. Açıklamasının devamında Karalar, "7.7 deprem Adana'da olsaydı muhtemelen orta hasarlı tespit ettiğimiz binaların büyük bölümü yıkılırdı. 2007'den sonra yapılan binalar depremde yıkılırsa bu çok kötü bir şey" diye konuştu.

200950_ef063ec0-65ad-4071-877e-62d34da5fc01

Karalar'ın açıklamalarından satır başları:

"Antakya, Elbistan, Maraş, Adıyaman sözkonusu olunca bizim deprem hafif kaldı. Ama düşünün bir Elazığ, İzmir depreminden kaç kat büyük Adana depremi. 460 vefat sayımız var. Aslında küçük değil.

"O ANDA BÜTÜN ADANA'YI TEYAKKUZA GEÇİRDİM"

Her yaz olduğu gibi bu yaz da Adana parayı Mersin plajlarına bıraktı Her yaz olduğu gibi bu yaz da Adana parayı Mersin plajlarına bıraktı

Deprem durur durmaz üstüme bir şeyler aldım, hanıma 'komşularla birlikte bahçede otur' deyip acele çıktım. Arabaya bindim, nasıl bir şey, 3-5 dakikada müthiş trafik sıkıştı. Arabadan indim, koşa koşa yıkılan binaların oradaydım. 8 ya da 9 yaşındaki evladımız boynuma sarıldı, 'Zeydan amca babamı kurtar' dedi. O anda bütün Adana'yı teyakkuza geçirdim. İlk önce ambulansı çağırdım, sonra iş makinalarını ve daha sonra itfaiye ekiplerini çağırdım.

Editör: Kemal Soner