Öyle Ata sözlerimiz var ki, tam sınıf düşmanlığının örnek göstergesi.

“Davul bile dengi dengine”
“Haline bakmaz hasan dağına oduna gider”. Haddinden fazla sınıf ayrımını gösteren kelimelere rastlamak mümkün.

Şimdi,
Ülkede. Kadınla, erkeği ayırmaya kalkan bir zihniyet var. İşin garip yanı yıllarca kendilerine sınıf ayrımı yapıldığını söyleyen gurup, bu gün kendileri ayrım yapıyor.
Dünya güçlünün, güçsüzü ezdiği bir ortam olarak karşımıza çıkıyor.

Bununda tek nedeni, kendi sınırlarını yaratıp o sınıfı “elit” bir tabaka olarak yaşamasını sağlamaktır amaç.
Adına ne derseniz deyin, zalimce bir Dünya fotoğrafı çıkar karşımıza.
Ne zaman para icat oldu mertlik bozuldu! derler.

İnsanlar insanlığın ne olduğunu unuttular, Allah’ı, kitabı para olan insanlar, hem çalıp hem kendilerine sınıf yarattılar. Fakirlere aynı mahallede yaşamak istemiyorlar, aynı mekanda yemek yemek istemiyorlar. Bu sınıf olsa, olsa hırsızlık sınıfı olur. Bu hırsızlık damgası onlara koymuyor, çünkü günü yaşayıp insanların omuzuna basıyorlar.

“Adaletin bu mu Dünya” demezler mi?

İnsanları ayırmışlar, ister inanır, ister inanmaz, ister oruç tutar, ister tutmaz size ne? insan yahu, insan. Günümüzde hırsıza hırsız diyemiyoruz, Fakat, hırsız bizi yargılar olmuş.
Kendi ülkende güzel kıyıları görmeye gidemiyorsun senin yerine gavur dediğin dinen lanetlediğin adam tadını çıkarıyor. Bu nasıl bir sınıfsal ayrımdır ki, sen 100 km öteye otobüs parası bulamayıp gedemezken elin adamı 2.500 km den geliyor, hayatın zevkini yaşamak için.

Sanırım birileri bizi kandırıyor, sadece şükredin diyerek. kendileri şan, şöhret içinde kendi sınıfların içine almamak için çaba sarf ediyorlar. Size din, iman, onlara şan, şöhret güzel yaşam. Hani bir slogan varda, “kısa çöp, uzun çöpten hakkını alacak” diye, alacak mı sizce? Kimi Dini kullanır, kimi siyaseti kullanır zengin olur. Fakat hepsinin ortak noktası gariban sınıfın emeğini çalarak, üstün sınıf olarak kendilerini addederler.