28. Dönem CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Turgut Yastı, aday adaylığı başvurusu sonrasında saha, örgüt ve CHP’li belediye başkanlarına başlattığı ziyaretlere, CHP’li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ile devam etti.

İYİ Parti Adana Milletvekili Bilal Bilici partisinden istifa etti İYİ Parti Adana Milletvekili Bilal Bilici partisinden istifa etti

"ADANA'NIN SORUNLARININ SORUMLULUĞUNU TAŞIYORUM”

Emniyet müdürlüğünde son görev yeri olan Kocaeli’de emekli olduktan sonra aldığı devlet terbiyesi gereği, doğup büyüdüğü Adana için, Adanalılar için hizmet etme isteğini Soner Çetin’e aktaran Turgut Yastı, “İktidarın yıllar içerisinde günden güne her anlamda unuttuğu Adana bir yanda, kritik bir seçime giden Türkiye diğer yandayken buna seyirci kalamadım. Ben Kozan’ın Bucak Köyü’nde doğmuş, Yavuzlar Mahallesi’nde büyümüş bir Adanalıyım. Bu bereketli topraklar sayesinde aldığımız eğitimle, milletimize emniyet müdürü olarak uzun yıllar hizmet verdik. Emekli olduk ama görevimiz bitmedi. Çocuklarımıza modern, çağdaş, sokakları ve sınırları güvenli, pasaportu itibar gören, tam bağımsız bir Türkiye bırakmak en büyük arzumuz. Bu nedenle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nden Adana Milletvekili Aday Adayı oldum. Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı, CHP ve Millet İttifakı’nın iktidarı için Adana’da CHP'nin bir neferi olarak memleketime döndüm.” ifadelerini kullandı.

soner-cetin-turgut-yasti

“YOLUNUZ AÇIK OLSUN”

Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı Selami Kandemir’in de katıldığı görüşmede Başkan Çetin ise “Kozanlı, Yüreğirli, Adanalı hemşehrilerimizi TBMM’de temsil edebilecek bir emekli emniyet müdürünün partimizden aday adayı olması bizi gururlandırmıştır. Bu dönem birbirinden değerli aday adaylarımızla yoğun katılım olduğunu görüyoruz. Bu da bizi umutlandırıyor. Yolunuz açık olsun, yolumuzun sonu iktidar olsun.” dedi.

Editör: Kemal Soner