Seyhan Belediyesi eski Başkanı, Çukurova Belediyesi Kurucu Başkanı Yıldıray Arıkan, Çukurova Belediyesi Önceki Dönem Başkanı Soner Çetin'in Kemal Soner'e yaptığı açıklama sonrasında uzun süredir devam eden suskunluğunu bozdu.

Yıldıray Arıkan, Kucuksaat.com Kurucusu Taner Talaş'a gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

SONER ÇETİN'E TÜRKİYE'YE MODEL OLMUŞ BİR BELEDİYE TESLİM ETTİM

Soner Çetin'in sitenize vermiş olduğu demeci büyük bir hayretle okudum. Maalesef Soner Çetin doğruları söylemiyor. Türkiye'ye model olan bir belediye bıraktım ve belediye başkanlığı yaptım. Ben zaten iktisatçıyım. Yıllarca bankacılıktan kazandığım tecrübeyle belediyeler yönettim.

headline-002.jpg

SEYHAN'DA SGK VE MALİYEYE BORÇ BIRAKMADIM

Çukurova'nın Seyhan'dan ayrılmadan önceki yıllarda Türkiye'nin en büyük ilçesi olan Seyhan'da belediye başkanlığı yaptım. Seyhan Belediyesi'ni Azim Öztürk'e devrederken - ilginç bir şey söyleyeceğim - SGK ve maliyeye borcu olmayan bir belediye teslim ettim. O rahatlıkla Azim Başkan 2 dönem başkanlığını ekonomik açıdan çok rahat geçirdi. O dönem araştırılırsa görülecektir; kaç belediye SGK ve maliyeye borç bırakmadan dönemini tamamlamıştır?

images-1-001.jpeg

ÇUKUROVA BELEDİYESİ'Nİ SONER ÇETİN'E SGK VE MALİYEYE BORÇ BIRAKMADAN DEVRETTİM

Ali Demirçalı: "İlçemize bahar geldi" Ali Demirçalı: "İlçemize bahar geldi"

Seyhan Belediyesi o dönemde ikiye bölündü. Seyhan'ın kuzey kısmına Çukurova Belediyesi ismi verildi. Yeni kurulan ilçede oturacak sandalyemiz bile yokken ben belediye başkanı seçildim. Orada da çok güzel hizmetler ürettik. Bölgeye örnek olacak bir belediye binası inşa ettim. Ben Soner Çetin'e 27 Milyon TL borcu olan bir belediye devrettim. Burada da yine gelenek haline getirmişcesine Soner Çetin'e devrettiğim belediyede SGK ve maliyeye borç bırakmadım. 27 milyon lira borcun 20 milyon lirası belediye binasına harcadık, 100 dönümlük harika bir park yaptık. Türkiye'de şu an hayata geçirilen Millet Bahçesi mantığını ben o dönemde yaptığım 5 parkla hayata geçirdim. Bunun bir tanesi de Çukurova Belediye Binası alanında halkın kullanımına açtığım 100 dönümlük parktır. Herkesin bildiği üzere o alana "Sülüklü Pınar" deniliyordu. Benim dönemimde Sülüklü Pınar'dan bir cennet yarattım. 7 milyon liralık borç ise çektiğimiz kredi de taahhüt ettiğimiz Mahfesığmaz Mahallesi'nin yollarının yapılması için alınıp aynı amaç doğrultusunda kullanıldı. 

0d96c114f79a4c1d8bd168fd5f5b54f1-001.jpg

FAİCAYI HERKES GÖRECEK

Çukurova Belediyesi'ni 27 milyon lira borç ile teslim ettim. Tekrar söylüyorum Soner Çetin'e SGK ve Maliye'ye 1 lira borç bırakmadan devrettim. Soner Çetin, SGK ve Maliye'ye ne kadar borçla belediyeyi devretti? Bugün Çukurova Belediyesi'nin borçları açıklandığında herkes faciayı görecek.

02-00foto-1024x680-003.jpg

SEYHAN BELEDİYESİ'NDEN ÇUKUROVA BELEDİYESİ'NE 23 BUÇUK MİLYON BORÇ DEVREDİLDİ

Seyhan Belediyesi, Çukurova Belediyesi ile ayrıştığında Seyhan'dan Çukurova'ya 23 buçuk milyon lira borç devredildi. Kararı o dönem mahkemeye götürmek istedim ancak hukuk insanlarının görüşünü aldığımda, "itiraz etmeyin, belediye bölündü bu borç da Çukurova'ya düştü" denilince kabul ettim. 

27 Milyon Lira'nın içinde 23 buçuk Milyon Lira borcu da hesaba kattığınızda nasıl bir belediye teslim ettiğimi kamuoyunun takdirine bırakıyorum.