Kahramanmaraş merkezli depremler 11 ilde büyük yıkıma neden oldu. Depremlerde binlerce vatandaş hayatını kaybetti. Afet bölgesine yardım için onlarca ünlü isim seferber oldu. Bu isimlerden biri de Şarkıcı Mahsun Kırmızıgül'dü.

Depremin ilk gününden itibaren bölgede yardım seferberliği yürüten Kırmızıgül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Hatay'ın Samandağ ilçesinde yaklaşık 200 kişinin kaldığı bir muz serasının görüntülerini paylaştı.

Adana Büyükşehir seçim anketinde fark 1 puan: Adana’da kim önde? Adana Büyükşehir seçim anketinde fark 1 puan: Adana’da kim önde?

mahsun-kirmizigul-paylasip-yardim-istedi-samandagda-200-kisi-muz-serasinda-yasiyor-5475-dhaphoto6.jpg

44 GÜNDÜR SERADA YAŞIYORLAR

Kırmızıgül, “Antakya'nın Samandağ ilçesinde eski bir muz serasının içinde çoluk çocuk, hamile kadınlar ve yaşlı insanların da olduğu 200 kişi, tam 44 gündür yaşamaya çalışıyorlar. Gittim gördüm ve inanın çok üzüldüm. Tuvaletleri, banyoları, çadırları yok" diyerek, Kızılay ve AFAD'dan yardım istedi. Kırmızıgül, muz serasının sahibinin fotoğrafını da paylaşarak, “Antakyalı yoksul bir çiftçi olan Şevki Uzel abim, deprem olunca sokakta kalan tüm komşularını muz serasının üstünü derme çatma kapatarak tam 44 gündür kahramanca barındırıyor. İşte gerçek kahraman" dedi.