Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük, dün öğlen saatlerinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Samet Güdük, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

CHP’ye yakınlığı ile bilinen gazeteci Serdar Akinan isim vermeden cinayeti CHP içerisindeki adaylık yarışına bağladı. İşte o açıklamalar;

r-ltwuzt-400x400.jpg

Adana Büyükşehir Başkanı Zeydan Karalar'ın Özel Kalem Müdürü Samet Güdük'ün bir tetikçiye infaz ettirilmesi öyle sıradan bir olay değil.

CHP MYK'da Adana İlçe Başkanları açılanacaktı. Adana'da; Büyükşehiri isteyen CHP'li bir İlçe Başkanı bugün ilçesinden aday gösterilmeyeceğini öğrendi.

İddia bu.

Haber duyulduktan kısa süre sonra ise ABB'de işe yeni alınan bir belediye çalışanı M.G. Adana BBB binasına gitti ve güvenlikten elinde bir paket yumurta ile geçti. Birinci katta Zeydan Karalar'ın makam odasının karşı kapısındaki özel kaleme girdi.

Zeydan Karalar tesadüfen o esnada ASKİ binasındaydı.

Özel kalemde ise o esnada dört kişi vardı.

Katil M.G. Samet Güdük'e "Bir paket hediye yumurtam daha var arabada unuttum ağbi. Alıp getiriyorum... " diyerek aşağı indi ve arabasından silahını aldı.

Güvenlik az önce giriş yaptığı için üst araması yapmadı.

Özel kaleme tekrar girdi ve Özel Kalem Samet Güdük'ün omuzuna namluyu dayayıp, "Kusura bakma!" dedi ve tetiği çekti.

İfadeler elime gelmeden daha fazlasını yazamam.

Karataş Belediye Başkanı Karataş'tan "kardeş" açıklaması Karataş Belediye Başkanı Karataş'tan "kardeş" açıklaması

Tek bir ismi itham etmiyorum. Ama Adana bu arka planı biliyor.

Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.

Bekleyelim görelim.

Editör: Kemal Soner