Dün İYİ Parti lideri Meral Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kesin bir dille reddederek masadan sert sözlerle kalktı. Masaya 'noter' benzetmesi yapan Akşener, CHP'nin iki belediye başkanı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş'a çağrı yaparak 'aday olun' dedi. CHP'li belediye başkanları ise Kılıçdaroğlu'nun yanında olduğunu açıkladı.

Ali Demirçalı: "İlçemize bahar geldi" Ali Demirçalı: "İlçemize bahar geldi"

Bu gelişmeler hakkında yorum yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dökülen taşları toplamak gibi bir derdimiz yok" dedi.

Erdoğan, konuşmasının devamında ""AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak onlar ne der, ne yapar, nasıl adım atar böyle bir durumumuz yok. Biz can derdindeyiz, bunlar mal derdinde. Bu dağılmanın olduğu an biz Dolmabahçe'de bilim adamlarıyla toplantı halindeydik. Cumhur İttifakı olarak hedefimizi belirledik. Zaten Cumhur İttifakı olarak hedefimizi belirledik. Yolumuzu belirledik ve şu anda bütün çalışmalarımızı bunun üzerine yapıyoruz. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz planımız üzerinden, yol haritamız üzerinden çalışmalara devam ediyoruz" dedi.