DEVA Partisi Seyhan İlçe Başkanı Halit Acı görevinden istifa etti. Halit Acı'nın detaylı açıklaması şöyle;

"Samimiyetle ve inanarak başladığımız Deva Partisi siyasi kariyerimize il başkanlığımızın fitnesine, fesatına, kötü yönetimine ve kurgu siyasetine rağmen hizmet etmeye devam ettik.

Bugün gelinen noktada CHP ile ortak liste çalışmasına da ülke menfaatleri için fedakarlık yapmak gerektiğine inanarak alınan kararın yanında olduk. Fakat hakkın, hukukun, liyakatin, emeğin, göz nurunun, alın terinin küçümsendiği ve ayaklar altına alındığı ayrı bir kavşaktayız.

Milletimize, memleketimize emek vermiş, halkımızın sevdiği insanlardan kaçış var.Halkla, halkın sevdiği insanlar birbirinden ayrılmaya çalışılıyor. İyi niyetin olmadığı yere tahammülümüz olamaz. Demokrasi diye yola çıktık, mutlakiyetçi karanlık bir yerden yönetilir hale geldik.

Yergök'ten Akif Akay ve Soner Çetin'e gönderme: "Hiç kimse partiden aldığı gücü partiye karşı kullanamaz" Yergök'ten Akif Akay ve Soner Çetin'e gönderme: "Hiç kimse partiden aldığı gücü partiye karşı kullanamaz"

Halkın sevmediği ama Deva’nın merkezindeki karanlık kör noktaların istediği isimlerin milletvekili yapılmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Sabrımızı taşıran son damla hemşehrilerimizin sevgi ve saygısını kazanmış değerli büyüğümüz Ramiz Ongun’a karşı; hizipçilik, dedikoduculuk ve delege avcılığı yapan Sadullah Kısacık gibi bir şahsın tercih edilmesidir.

Kalkınma, sanayileşme, yargının bağımsızlığı, özgürlükler, bilgi ve teknoloji üretme, eğitim kalitesinin artırılması hedeflerimize ne oldu? Bir hizipçiliğe feda mı edildi? Buna gönlünüz razı mı? 20 yıldır beklediğimiz baharın şehrimize uğramadan geçecek olmasına üzülerek, bütün sevenlerimizin affına sığınarak 2,5 yıldır görev yaptığımız Seyhan İlçe Başkanlığı ve yöneticiliğininden istifa ediyoruz. Allaha emanet olun."