AK Parti 7. Olağan Kongresi'nde, MKYK'da yer alacak isimlerin belli olmaya başlaması sonrasında, gözler Adana'dan kimlerin yer alacağına çevrilmişti.

Karaisalı bağımsız adayı Saadettin Aslan'dan anket tepkisi Karaisalı bağımsız adayı Saadettin Aslan'dan anket tepkisi

Ömer Çelik, Jülide Sarıeroğlu ve Fatma Güldemet Sarı gibi Adanalıların aşina olduğu isimlerin yanı sıra, MKYK listesinde Sunay Karamık ismi de yer aldı.

is-kadini-sunay-karamik-vekillik-icin-kollari-2609743-o.jpg

SUNAY KARAMIK KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 1994’te Harvard University, Extension School, Special Studies in Administration and Management bölümünü bitirdi. Aynı yılın sonunda (KRM) Karamık Yönetim Danışmanlık A.Ş.’ni kurdu. ADLER Learning International’da Koçluk eğitimi aldı.

Kanal E, TRT1 ve TRT Okul’da; insan kaynakları, kariyer ve kişisel gelişim programları hazırlayıp sundu, Kariyer Koçu olarak görev aldı. POWER dergisi ve iş arama portalı Monster’da köşe yazarlığı yaptı.

Kurucu üyesi olarak Kadın Girişimciler Derneği’nde (KAGİDER) Genel Sekreterlik ve Özel İstihdam Büroları Derneği’nde Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. KA.DER’de Sayman ve Genel Sekreter, KAGİDER Kadın Fonu’nda İcra Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

2001-2002 arasında, Mehmet Ali Bayar başkanlığında Demokrat Türkiye Partisi Genel Yönetim Kurulu Üyeliği, 2006-2007 arasında AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

12 Haziran 2011 yılında yapılan genel seçimlerde, Ak Parti Adana Milletvekili aday adayı oldu.

1004399-33.jpgcwf0a5fwgaaxpan.jpg