14 Mayıs seçimleri yaklaşırken partilerin milletvekili adaylarına ilişkin bilgiler gelmeye devam ediyor. Cumhur ittifakı ortakları olan AKP ve MHP’nin ayrı listelerle seçime gireceğinin açıklanmasının ardından, doğduğu yıl itibariyle Adana'ya, bugün Osmaniyeye'ye bağlı olan Kadirli doğumlu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın Osmaniye’den milletvekili adayı gösterileceği iddiası gündemi karıştırdı. 

Oda TV'den Uğurcan Yardımoğlu'nun haberine göre, Yanık’ın Osmaniye’den aday olması ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin karşısına çıkacağı anlamına geliyor. Bu geçmişte yaşanan bir polemiğin yeniden gündeme gelmesine neden oldu.

Çukurova'da seçim çirkinleşiyor! Sokaklara Emrah Kozay hakkında imzasız broşürler dağıtıldı! Çukurova'da seçim çirkinleşiyor! Sokaklara Emrah Kozay hakkında imzasız broşürler dağıtıldı!

AKP MKYK üyesi olan Bakan Yanık’ın, 2015 yılında MHP lideri Devlet Bahçeli ile ilgili yazdığı bir Twitter paylaşımında Bahçeli'ye "çapsız" demesi dikkat çekmişti.

Yanık, 10 Ekim 2015 Ankara'da yaşanan terör saldırısından sonra yaptığı Twitter paylaşımlarında ise Bahçeli'yi etiketleyerek şunları yazmıştı:

"Size de yazıklar olsun! Ruhunuz tümüyle iğdiş edilmiş artık anladık! Gerçekten yazıklar olsun!  TR'nin yönetilemez hale gelmesini iştahla bekliyorsunuz anladık! Şu halde milliyetçilikten falan bahsetmeyin artık!

Hedef kitlenizi çözdünüz, oy çoğaltmaya dönük hamleler bunlar anladık! Ama o kitle sizin sonunuz olacak, göremiyorsunuz! Biz Mizânı bekleriz; siz orada yüzünüz kara çıkacaksınız huzura!"

Odatv.com