Yüreğir Belediyesi tarafından ‘Emekli Kütüphanesi’ vatandaşların hizmetine açıldı.

Yüreğir Belediyesi Tesisler Müdürlüğü tarafından Kışla Mahallesi Çamlık Caddesi’nde hizmete sunulan ’Kışla Emekli Kütüphanesi’, mahallenin emekli vatandaşların zamanlarını en verimli şekilde geçirebilecekleri şekilde tasarlandı. Kütüphane içerisinde; dinlenme, sohbet alanları, mutfak ve mescid bölümleri var. Emeklilerin konforu düşünülerek tesisin bahçesinde peyzaj çalışması yapıldı.

Büyükşehir ve Yeşilay iş birliğiyle Teknoloji Bağımlılığı Semineri Büyükşehir ve Yeşilay iş birliğiyle Teknoloji Bağımlılığı Semineri

Emekliler için sosyalleşme fırsatı

Mahalle sakini emeklilerin arkadaşları ile birlikte vakit geçirip sohbet edebilecekleri, okuma köşelerinde bulunan dergi, gazete ve kitaplardan yararlanarak sosyalleşme imkânı bulabilecekleri kütüphane, haftanın 6 günü hizmet veriyor. Kütüphaneye gelen emekliler, görevliler tarafından sunulan çay ve ikramlar eşliğinde kitap, dergi ve gazete okuyarak vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirme fırsatı buluyor.

“Emeklilerin yaşam kalitesi artacak”

Emekli bireylerin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflediklerini anlatan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Bugüne kadar aktif işgücüne katılıp, ülkemizin güçlü ve daim olmasını sağlamaları sebebiyle bütün emeklilerimize şükran borçluyuz. Emekli büyüklerimizin yaşam kalitesini yükseltmek, sosyal, kültürel, sanat etkinliklere katılmalarını teşvik etmek, sağlıklı olma bilinci kazandırmak ve toplum içinde aktif rol almalarını sağlamak için ilçemizde yeni sosyal alanlar oluşturmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: iha