Adana’nın Kozan ilçesindeki Kozan Kalesi binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yaparken, fotoğraf tutkunlarının gözdesi oldu.

Çukurova’nın en önemli kalelerinden biri olma özelliğine sahip 400 metre rakımlı Kozan Kalesi ilçeye hakim manzarası ile ziyaretçilerini doğası ve tarihi ile mest ediyor.

Tarihi kale, eteklerinde yetişen yöresel lezzet menengiç ağaçlarından toplanan yemişler ve kahve ikramı ile ziyaretçilerini ağırlıyor. İlçeyi ziyaret edenler tarihi ve doğası ile kendine hayran bırakan Kozan Kalesi’nde hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Kaleyi ziyarete gelen Talha Yıldız Adana’dan ilk kez Kozan’a geldiğini söyleyerek herkesin gelip gezebileceğini söyledi.

Adana'da sıcaklık rekoru bugün kırıldı: 52 derece! Adana'da sıcaklık rekoru bugün kırıldı: 52 derece!

Kale ziyaretçilerinden Ahmet Şengül ise, "Kozanlıyım ama Hollanda’dan gezmeye geldim. Gezilecek çok güzel tarihi eserler var. Yer arayanlar gelip burayı gezebilir kafede menengiç kahvelerini içebilirler. Her zaman gelinmeli bence, Kozan’ımıza herkesi bekliyoruz" dedi.

Kaleyi gezmeye gelen Yusuf Kaya da, "Tarihi yer. Hollanda’dan gelen arkadaşımı gezdirdim. Kozan tarih kokan ilçemiz. Konaklarımız, sokaklarımız, kalelerimiz gelip gezilecek yerler. Kozan ayaklarımızın altında buraya gelip menengiç kahvelerini içerken Kozan’ı seyre dalabilirler” diye konuştu.

Kozan Kalesi’nin dizi çekimlerine de ev sahipliği yaptığı belirtildi.

Kaynak: iha