İklim değişikliği tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Yaşanabilecek felaketlere dair uzman isimler de uyarılarda bulunuyor. Akdeniz’de ortaya çıkma ihtimali üzerinde durulan Akdeniz Kasırgası karşısında Mersin ve Adana illerinin etkilenebile ihtimali gözler önüne serildi. Henüz yönü belli olmayan felakete karşı tedbirlerin alınması gerektiği belirtiliyor. 

Uzman isimlerden felaketlere dair uyarılar gelmeye devam ediyor. Son zamanlarda sürekli olarak değişen hava koşulları ile birlikte yeni felaketlere karşı tedbirler alınması gerektiği belirtiliyor. Yaz mevsiminin oldukça sıcak ve kurak geçmesinin artından fırtına ve birçok hava olayı gündemde yer alıyor.

Adana'da AK Partili meclis üyesi CHP'li Çukurova Belediye Başkanını mahkemeye verdi Adana'da AK Partili meclis üyesi CHP'li Çukurova Belediye Başkanını mahkemeye verdi

AKDENİZ İÇİN BÜYÜK TEHLİKE

Hava koşullarında sürekli olarak değişim yaşanmasıyla birlikte vatandaşlar takip etmekte zorlanıyor. Sıcak yaz günlerinin geride kaldığı bugünlerde hava koşulları daha da sertleşti. Sonbahar mevsimine girilmesiyle rüzgarlar şiddetini artırırken, uzun zamandır beklenen yağışlar da gündeme geliyor.

Sosyal medya üzerinden felaketlere karşı uyarılarda bulunan Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, Akdeniz hakkında uyarılar yaptı. Kasırga üretmeye başladığını belirterek, "Bir Akdeniz kasırgası var. Bu Kasırga'nın yönü belli değil. Son güncelleme Doğu Akdeniz'den giriş yapacağını söylüyor. Yani Mersin ve Adana tarafından. Her güncellemeyi takip ediyorum. Bilgi vereceğim..." ifadelerine yer verdi.