Seyhan Belediyesi kreşlerine 4 bine yakın başvuru yapıldı. Yoğun talebin olduğu kreşlere kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar noter tarafından kura çekilişiyle belirlendi. Kayıt hakkı kazanan adayların 28 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında kayıt işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

Kozan da orman yangını Kozan da orman yangını

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi’nin 5 farklı mahallede hizmet veren kreşlerine bu yıl 4 bine yakın başvuru yapıldı. 2000 Evler ve Yeşiloba kreşlerinde kontenjanı karşılayacak düzeyde talep olduğu için çekiliş yapılmazken, Gürselpaşa, Tellidere ve Yeşilyurt kreşlerine yönelik talebin çok fazla olması nedeniyle kayıt yaptıracak adaylar noter tarafından gerçekleştirilen kura çekilişiyle belirlendi.

Çekiliş noter tarafından gerçekleştirildi

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kura çekiminde, aday öğrencilerin kimlik numaralarının yazılı olduğu kağıtlar katlanarak toplara ayrı ayrı konuldu. Şeffaf fanus içerisine konulan toplar noter tarafından, kontenjan sayısı kadar tek tek çekilerek yüksek sesle okundu. Her sınıf için ayrıca 5 yedek öğrenci de yine kurayla belirlendi.

Seyhan Belediyesi Kreş Müdürü Mehmet Yakut’un nezaretinde gerçekleştirilen kura çekiminde belirlenen kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenci adaylarının listesi Seyhan Belediyesi web sitesinde yayınlandı. Adayların kayıt işlemlerini 28 Ağustos - 1 Eylül 2023 tarihleri arasında kayıt hakkı kazandıkları kreşe başvurarak tamamlaması gerekiyor.

Kaynak: iha