Seyhan Belediyesi en düşük maaşı 15 bin 700 lira yaparak, en yüksek asgari ücret veren belediye oldu.

Mayer limon ağaçta kaldı Mayer limon ağaçta kaldı

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, en düşük 15 bin 700 TL ücretle belediye emekçilerine en yüksek maaşı veren belediye oldu. Ekonomik olumsuzlukların neden olduğu şartların her geçen gün yaşamı zorlaştırdığını dile getiren Seyhan Belediye Başaknı Akif Kemal Akay, “Çalışanlarımızın refah düzeyini koruyup enflasyona ezdirmemek için önceki dönemlerde olduğu gibi öncülük yapan belediye olduk. Yeni ücretler bugün itibariyle çalışanlarımızın hesaplarına yatırıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle harcasınlar” dedi.

Yaşanan ağır ekonomik şartlar nedeniyle toplumun tüm kesimlerinin ciddi sıkıntılar yaşadığını aktaran Akay, her geçen gün düşen alım gücü nedeniyle belediye işçilerinin aldığı ücretlerin güncellenmesinin bir zorunluluk haline geldiğine işaret etti. Akay, belediyede örgütlü DİSK Genel İş Sendikası’yla yürütülen görüşmeler sonunda işçileri enflasyona ezdirmeyecek bir asgari ücrette mutabık kalındığını ifade etti.

Akay, “Seyhan Belediyesi olarak önceki yıllarda olduğu gibi en yüksek asgari ücreti veren belediye olmanın gururunu yaşıyoruz. Belediyemizde görev yapan işçilerimizin alacağı en düşük maaş 15 bin 700 TL olmuştur. Bu ücret bölgemizdeki belediyeler arasında verilen en yüksek asgari ücrettir. Bugün itibariyle tüm çalışanlarımızın hesaplarına yeni maaşları yatırıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Tüm çalışanlarımızla birlikte daha yaşanabilir, daha refah, daha mutlu bir Seyhan için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.