İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 81 ilde aday çıkaracakları yönünde yaptığı açıklamalar sonrasında gözler Adana için yapılacak açıklamaya çevrilmişti.

Bir süredir İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için iş insanı Mehmet Ali Bilici'nin adı kulislerde dolaşıyordu.

Akşam saatlerinde "Adana için Mehmet Ali Bilici ile hem dün sabah genel merkezde hem de merhum Necmettin Cevheri'nin cenazesinden sonra olmak üzere iki ayrı görüşme gerçekleştirdiği kesinleşti. İkili el sıkıştı." iddialarının haberleştirilmesi sonrasında kucuksaat.com ve adana24.com editörü Kemal Soner Mehmet Ali Bilici ve İYİ Parti Adana İl Başkanı Birol Büyüköztürk ile görüştü.

İddialara yönelik Kemal Soner'e açıklamada bulunan Mehmet Ali Bilici, "Haberde belirtildiği gibi kesin bir adaylık söz konusu değil" ifadesini kullanırken, İYİ Parti Adana İl Başkanı Birol Büyüköztürk ise "İl başkanı olarak Adana adayımızın ismiyle ilgili genel merkezden tarafıma resmi bir bilgilendirme henüz yapılmadı." dedi.

Ali Demirçalı: "İlçemize bahar geldi" Ali Demirçalı: "İlçemize bahar geldi"

Ancak Kemal Soner'e konuşan İYİ Parti'ye yakın kaynaklar, "Adana'da kendi adayımızla seçimlere gireceğimiz kesinleşirse büyük ihtimalle adayımız Mehmet Ali Bilici'dir" minvalinde açıklamalarda bulundu.

Özetle; İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Mehmet Ali Bilici en güçlü aday olarak gündemde yerini korumaya devam ediyor.

Editör: Kemal Soner