Her yıl Muharrem Ayı’nda vatandaşlara aşure ikramında bulunan Kozan Belediyesi geleneğini, bu yılda sürdürdü.

Büyükşehir ve Yeşilay iş birliğiyle Teknoloji Bağımlılığı Semineri Büyükşehir ve Yeşilay iş birliğiyle Teknoloji Bağımlılığı Semineri

Kozan Belediyesi tarafından Hoca Ahmet Yesevi ve Büyük Camiinde Cuma Namazı sonrasında vatandaşa aşure dağıtıldı. Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Sönmez, Muharrem Ayı’nda aşure geleneğinin devam ettiğini belirterek “Öncelikle Vatandaşlarımızın Muharrem Ayını bir kez daha kutluyorum. Kozan Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden buyana yıllardır devam ettiğimiz aşure geleneğimizi bu yıl da sürdürdük. Aşure demek bolluk, bereket ve kardeşlik demek. Allah birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim eylesin” ifadesini kullandı.

Rıdvan Şahin “Kozan Belediyemiz tarafından her yıl Muharrem ayında dağıtılan bereket, paylaşım ve hoşgörünün sembolü olan aşureden yedik. Her yıl olduğu gibi bu yılda aşure çok güzel yapılmış. Böyle bir etkinliği her yıl bizlere sunan Kozan Belediye Başkanımız Kazım Özgan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.