Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı’daki konutundan Vahdettin Köşkü’ne giderken yolda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını desteklemeyerek Altılı Masa’dan çekilmesini değerlendirdi.

“Bunun böyle olacağını aylar öncesinde söylemiştik” diyen Erdoğan,  şu ifadeleri kullandı:

TSK'dan ihraç edilen holding patronu Adana'da gözaltına alınmıştı: Eşi dahil 27 kişi tutuklandı TSK'dan ihraç edilen holding patronu Adana'da gözaltına alınmıştı: Eşi dahil 27 kişi tutuklandı

*AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak onlar ne der ne yapar, nasıl adım atar, böyle bir durumumuz yok.

*Biz zaten Cumhur İttifakı olarak hedefimizi belirledik. Yolumuzu belirledik ve şu anda bütün çalışmalarımızı da bunun üzerine yapıyoruz.

*Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz planımız üzerinden, yol haritamız üzerinden çalışmalara devam ediyoruz.

“AYLAR ÖNCESİNDE SÖYLEMİŞTİK”

*Onlar eteğindeki taşları döküyorlar. Onların döktüğü taşları bizim toplamak gibi bir niyetimiz yok. Bunun böyle olacağını aylar öncesinde zaten söylemiştik.

*Oturdular, konuştular, dağılırlar demiştim. Biz can derdindeyiz, onlar mal derdinde. Türkiye’de deprem olayı var, felaketlerin felaketi var.

*Biz bir yılın içerisinde inşallah bu enkazı kaldırıp bir an önce dışarda kalan vatandaşımızı tekrar konutlara yerleştirelim istiyoruz.