Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, geçtiğimiz günlerde meydana gelen yangında 12 iş yerinin yandığı Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler Sitesi esnafının yanında olduğunu söyledi.

Saimbeyli’de 56 aileye ORKÖY ile 10 Milyon TL’lik destek sağlandı Saimbeyli’de 56 aileye ORKÖY ile 10 Milyon TL’lik destek sağlandı

Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler Sitesine ziyarete gelen Çetin, ilk olarak site Başkanı Kemal Deniz ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşerek son durum hakkında bilgi aldı. Çetin, ardından yangında zarar gören iş yerlerini tek tek ziyaret ederek, iş yeri sahipleri ve çalışanlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Yangının çok üzücü olduğunu ve görüldüğü kadarıyla büyük maddi zarara yol açtığına dikkat çeken Çetin, “Her şey yerine konur, kayıplar karşılanır. Neyse ki çok şükür can kaybı olmamış. Bir daha böyle bir olay yaşanmamasını diliyorum. Büyük geçmiş olsun. Bu süreçte biz de elimizden ne gelirse desteğe hazırız” ifadelerini kullandı.

Deniz de elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın sonucu 12 iş yerinin tamamen yandığını, çok sayıda aracın kullanılamaz hale geldiğini belirterek, bu süreçte esnafa sahip çıkılmasını istedi.