Adana Çukurova Belediyesi’nce düzenlenen çevre konulu yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve okullara ödülleri Belediye Başkanı Soner Çetin tarafından verildi.

Çukurova Belediyesi’nin 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında düzenlediği afiş, atık yağ ve atık pil konulu çevre yarışmasında dereceye giren öğrenci ve okullar ödüllerini Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’den törenle aldı.

Çukurova Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan törende konuşan Çetin, çevre konusuna yerel yönetimlerin çok önem vermesi gerektiğini belirterek, “Bu anlamda 5 Haziran Dünya Çevre Günü çok önemli bir gün. Bu önemli günde farkındalık oluşturmalı. Biz de bu anlamda önemli çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Hububat ve bakliyat ihracatında 2022’nin yıldızları ödüllendirildi Hububat ve bakliyat ihracatında 2022’nin yıldızları ödüllendirildi

Çetin, “Dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık” Kızılderili atasözünü hatırlatarak, “Tüm yerel yönetimler bu şekilde hareket etmeli. Çukurova Belediyesi olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getiriyoruz. Çevre bilinci oluşturmak eğitimle mümkündür. Ağaç yaşken eğilir. Bundan dolayı çocuklara küçük yaşlarda çevre bilinci verilmelidir. Bu nedenle Çevre Koruma Müdürlüğümüz çevre ile ilgili çalışmalar yapıyor. Çocuklarımız çevreye duyarlı yetiştiriliyor. Bu ilçemizdeki yıl 116 okuldan 86’sı ziyaret edilmiş ve 13 bin 600 öğrenciye eğitim verilmiş. Yarışmalar düzenlenecek 600 kilogram atık pil, 620 kilogram atık yağ toplanmış. İlçemizdeki atıklar düzenli olarak zaten toplanıyor ama okullarımız desteği de bizim için önemli” şeklinde konuştu.

Afiş yarışmasında Şehit Cafer Kaşan Anadolu Lisesi’nden Alperen Han birinci, aynı okuldan Mehmet Barış ikinci, ÇEAŞ Anadolu Lisesi’nden Duru Kara da üçüncü olarak ödüllerini ve sertifikalarını Başkan Çetin’den aldı.

Atık Pil yarışmasında Dörtler Topalak İlkokulu birinci olurken, Abdullar Cem Turhan Anaokulu ikinci, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi de üçüncü olarak ödüle layık görüldü. Atık Yağ yarışmasının birincisi ise Recep Birsin Özen Ortaokulu oldu. Bu kategoride 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ikinci Vakfbank Ortaokulu da üçüncü oldu. Dereceye giren okullara ve öğrencilere sertifikanın yanı sıra çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: iha