O olmadan Adana Kebap'ın tadı tuzu olmuyor: Artık kilosu 300 TL! O olmadan Adana Kebap'ın tadı tuzu olmuyor: Artık kilosu 300 TL!

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli depremlerle sarsıldı..

Aralarında Adana'nın da bulunduğu 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremde 40 bini bini aşkın kişi hayatını kaybetti. 

Bir yandan arama kurtarma çalışmaları devam ederken, konutları hasar gören depremzedeler de çadır kentlere yerleşti.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem bölgesinde yaptığı konuşmasında ilk etapta her aileye 10 bin lira ödemeye yapılacağını duyurmuştu. 

Konuyla ilgili AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, hasar tespit çalışmalarının sahada devam ettiğini, çalışmalar sonuçlandıkça Hane Başı Destek Ödemeleri'nin yapılacağı bildirildi.

Hasar tespiti  tamamlanan 337 bin 933 hanenin Hane Başı Destek Ödemeleri başladı

Ödemelerin AFAD, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş birliği ile kesinleşmemiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verisi dikkate alınarak gerçekleştirildiği belirtilirken, şu ana kadar 337 bin 933 hanede hasar tespitin tamamlanarak ödemelere başlandığı duyuruldu.

Hane Başı Destek Ödemeleri için herhangi bir başvuru şartı aranmamakta

Ödemeler için e-Devlet'ten başvuru şartı aranmamakta olup, destek ödemelerinin Ziraat Bankası'nda hesabı bulunan vatandaşların doğrudan hesabına, hesabı bulunmayanların ise TC kimlik numaralarına yapılacağı kaydedildi.