Dün Adana Demirspor'dan ayrılan Mario Balotelli bugün Süper Lig ekibiyle görüşmeye başladı Dün Adana Demirspor'dan ayrılan Mario Balotelli bugün Süper Lig ekibiyle görüşmeye başladı

Geçtiğimiz sezon Adana Demirspor'dan Viking takımına transfer olan Birkir Bjarnason, eski takımı Brescia'ya geri döndü...

Geçtiğimiz sezon Serie A'ya çıkma hayallerine kavuşamayan Brescia, üst lige çıkma umutlarını Bjarnason ile arayacak.

İşte Bjarnason'un açıklamaları:

- İki yıl önceki vedanın nedeni ne?

+ Türkiye'den önemli bir teklif geldi ve bu teklifi değerlendirmem benim için doğruydu. Ama Brescia beni geri istediğinde çok mutlu oldum.

- Brescia'ya döndün, neler hissediyorsun?

+ Benim için burası eve dönmek gibi. Saha içinde ve saha dışında çok güzel anılarım var. İlk maçımda gol atmak muhteşemdi ve şimdi şampiyonluk için çalışıyoruz.

- Fiziksel durumun nasıl?

+ Kendimi iyi hissediyorum ama henüz zirvede değilim. Son yıllarda vücuduma büyük özen gösterdim. Uyumaya, doğru beslenmeye, egzersiz yapmaya mümkün olduğunca dikkat ettim.

- Totti ve Maldini gibi 40'a kadar mı oynayacaksın?

+ Bilmiyorum. Brescia için en iyisini yapmak istiyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum ve elimden geldiğince oynayacağım.

- Türkiye deneyimin ve Montella hakkındaki düşüncelerin?

+ Montella mı? Bana çok yardımcı oldu. Takımını iyi oynatıyor ve antrenmanlarda çok hassas. Benim yaşımda bile yeni şeyler öğrenebilirsiniz ve benim için durum bu oldu.

- İzlanda'nın seni çağırmaması hakkındaki düşüncelerin?

+ Neden çağrılmadım? Brescia ile ilk lig maçlarında oynayamadım. Önümüzdeki seçimde kadroda olacağımı düşünüyorum.

- Saha içinde ve saha dışındaki rolün ne olacak? Takımın lideri olduğunu düşünüyor musun?

+ Başkan ve antrenör de bunu bana sordu. Gençlere yardım etmeyi seviyorum. Bunu milli takımda da yapıyorum. Sahadaki rolüm olarak şunu söyleyebilirim ki orta sahanın her yerinde oynayabilriim. Ofansif orta saha oynamak ise şu anda en sevdiğim.

Editör: Kemal Soner