Adana’da vatandaşla ilişkiler noktasında her kesimden sürekli övgü alan Yüreğir yine çok değerli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Ataması yapılan yaklaşık 400 aday öğretmen, Yüreğir Kaymakamı Aksu, Yüreğir Belediye Başkanı Kocaispir ve Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Çelik’in ev sahipliğinde düzenlenen ‘aramıza hoş geldin’ etkinliğinde bir araya geldi.

Yüreğir Kaymakamlığı ve Yüreğir Belediyesi'nden yeni atanan 400 öğretmene

Türkiye’nin şüphesiz en önemli meselelerinden biri milli eğitim… Bu alanda bir yandan gelecek kuşakların daha iyi yetişebilmesi için plan ve programlar yapılıyor diğer yanda da eksik kadroların tamamlanması için aralıklarla atamalar yapılıyor.

Yüreğir Kaymakamlığı ve Yüreğir Belediyesi'nden yeni atanan 400 öğretmene

Geçtiğimiz günlerde yapılan 45 bin öğretmen atamasının ardından öğrencileriyle bir an önce buluşmak isteyen genç eğitimcilerde heyecan dorukta. 

Adana’da bugüne kadar imza attıkları işlerle adından sıkça söz ettiren isimler, bu genç öğretmenleri de unutmadı ve düzenledikleri ‘aramıza hoş geldin’ organizasyonu ile onlara büyük moral sağladı.

Yüreğir Kaymakamlığı ve Yüreğir Belediyesi'nden yeni atanan 400 öğretmene

Adana'nın dev sanayi tesisinde gelişme: Onaylandı, SASA'dan jet açıklama geldi! Adana'nın dev sanayi tesisinde gelişme: Onaylandı, SASA'dan jet açıklama geldi!

Adana’nın incisi Yüreğir yine ön planda

Şehrin geneline oranla hem kamu kurumlarının birbiri arasındaki koordinasyon hem de burada yönetici olan isimlerin vizyoner yaklaşımlarıyla öne çıkan Yüreğir’in ev sahipliğinde düzenlenen etkinlik öğretmenler için çok güzel bir başlangıç oldu.

İlçede yaşayan yaşamayan kent genelindeki tüm vatandaşlarla kurduğu güçlü iletişimle öne çıkan Yüreğir Kaymakamı Mehmet Aksu, kentin en çok bilinen ve hizmetleriyle adından söz ettiren Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Kocaispir ve Yüreğir’de eğitim camiasının adeta gözü kulağı olan Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çelik de bu güzel organizasyonda öğretmen adaylarının yanında yer aldı.

Yüreğir Kaymakamlığı ve Yüreğir Belediyesi'nden yeni atanan 400 öğretmene

Yüreğir Kültür Merkezi’nde yaklaşık 400 aday öğretmenin katıldığı etkinlikte aday öğretmenler hem ilçedeki yöneticilerle hem de birbirleriyle tanışarak çok değerli bir başlangıcın ilk adımını attı.