Kozan’da tarihi asırlar öncesine dayanan çarşıda geçtiğimiz yıllarda dikimi yapılan asmalardan bu yıl ikinci kez üzüm hasat edildi. AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci ve Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, kepçe üstünde asmaların üzümlerini kasa kasa hasat ederek esnafa ikram etti.

Adana’nın Kozan ilçesinde geçmişi 6 asır öncesine dayanan Yukarı Çarşı’da tarihi dokunun korunması ve turizmine kazandırılması sonrası dikilen asmalar bu yıl ikinci ürünlerini verdi. Tarihi sokaklarda geçmişin izleri yansırken, Çukurova’nın bereketini anlatan asmalar ile çevrilen tarihi çarşının çevresinde Belediye Başkanı Kazım Özgan ve Milletvekili Zenbilci, dikkat çeken bir hasat gerçekleştirdi.

Depremde amatör telsizciler haberleşmede büyük rol oynadı Depremde amatör telsizciler haberleşmede büyük rol oynadı

Belediye Başkanı Kazım Özgan ilçe ziyaretine gelen AK Parti Milletvekili Ahmet Zenbilci ve parti yöneticileri iş makinesinin üzerinde bu yılın üzüm hasadını gerçekleştirdi. Bölgede 182 tescilli ve sivil mimarlık yapıların olduğu Aşağı-Yukarı Çarşı ve Camii Kebir Caddesi, tarihi konakların arasında üzüm hasadı yaptıklarını kaydeden Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, “Bugün güzel bir anı bir arada yaşıyoruz. Yeşilin, tarihin bütünleştiği bir memlekette bugün güzel bir hasat gerçekleştirdik. Esnaflarımız da ürünlere sahip çıktı. Esnaflarımıza, çocuklarımıza gençlerimize dağıtıyoruz” dedi.

Milletvekili Ahmet Zenbilci ise sağlıklı bir sokak sağlıklaştırması olduğunu ifade ederek, "Kozan’ın tarihi dokusuna yakışan medeniyetler şehrine yakışır güzel bir çalışma olmuş. Gönül bağımız hayırlı olsun" diye konuştu.