Heyecanlı maçların oynandığı ve renkli görüntülere sahne olan Futbol Turnuvası’nın finalinde Bigatek Enerji Yeniçiftlik’i 4-1 yenen Kaldırımbaşı Doğanspor şampiyon oldu. Final karşılaşmasının ardından ödül öreni gerçekleştirildi. Organizasyonda “En Centilmen Futbolcu” ödülünü kazanan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Güleçköy’den Tarık Aksoy’a ödülü takdim edilirken, “En Centilmen Takım” ödülüne layık görülen Önder Hayvancılık Yaylaspor Takımına da ödülü takdim edildi. Turnuvada 6 gol kaydederek gol kralı olan Bakkaloğlu Otomotiv Kocagür’den Hüseyin Döner e de ödülü verildi. Turnuvada üçüncülük kupası Bakkaloğlu Otomotiv Kocagür’e takdim edilirken, ikincilik kupası ise Bigatek Enerji Yeniçiftlik takımına verildi.

Şampiyon kupasını aldı

Turnuvanın şampiyonu Kaldırımbaşı Doğanspor’lu oyunculara hem şampiyonluk madalyaları organizasyonun ev sahibi Yeniçiftlik Ecespor’un Başkanı Ahmet Zeblin takdim ederken, şampiyonluk kupasını ise Yeniçiftlik Muhtarı Nejdet Irak ile Biga İlçe Spor Müdürü Celal Avcı verdi. Şampiyonluk kupasını alan sporcular, şampiyonluğu doyasıya kutladılar.

Karabulut; “Çok güzel bir futbol turnuvasına imza attık”

Futbol Turnuvası’na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ecespor Tertip Komitesi’nden Soner Karabulut, Yeniçiftlik Köyü’nde Ecespor ev sahipliğinde çok güzel bir futbol turnuvasına imza attıklarını söyledi. Karabulut; “Kırk yılda bir olanı yaptık. Amatör ruhla, ancak profesyonel düşüncelerle adım atarak Yeniçiftlik Köyü’nde Ecespor ev sahipliğinde çok güzel bir futbol turnuvasına imza attık... 8 Takımın yer aldığı turnuvada, futbolcusu, yöneticisi, antrenörü ile birlikte amatör futbola gönül veren yaklaşık 150 sporcuya ev sahipliği yaptık. Binlerle ifade edilen seyirci sayılarına ulaştık” dedi.

Lapseki Belediyesi’nin ’15 Tatil Eğlencesi’ etkinliğinde çocuklar doyasıya eğleniyor Lapseki Belediyesi’nin ’15 Tatil Eğlencesi’ etkinliğinde çocuklar doyasıya eğleniyor

TFF kokartlı hakemler görev aldı ve tüm maçlar canlı yayınlandı

“Değerli yol arkadaşım Biröz Tazıcı ile birlikte Çanakkale il ve ilçelerinde düzenlenen özel futbol turnuvaları arasında tüm maçlarda TFF kokartlı resmi hakemlerinin görev aldığı, yine tüm maçlarda sağlık görevlisinin bulunduğu, maçların tamamının facebook üzerinden canlı yayınlandığı, müzik ve anons sisteminin de olduğu, böylelikle seyir zevkinin de yüksek olduğu ilk turnuvayı düzenlemenin haklı gururunu yaşıyoruz” diyen Karabulut; “Yaklaşık 1 ay boyunca kağıt üzerinde çalıştığımız her şeyin sahada eksiksiz olarak uygulanması bizleri hem sevindirdi hem heyecanlandırdı. Bu sevincimize ve heyecanımıza katkı sunan; başta Biga Kaymakamı Erdinç Dolu’ya, Çanakkale Gençlik Spor İl Müdürlüğü İdari İşler Müdürü Cüneyt Aksu’ya, Biga İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Celal Avcı’ya, Çanakkale Futbol İl Temsilcisi Hayrettin Acar’a, TFFHGD Çanakkale Şube Başkanı Tuncay Ercan’a, Yeniçiftlik Muhtarı Nejdet Irak’a, davetimize icabet eden Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Gelecek Partisi ve Zafer Partisi’nin il – ilçe başkanlarına, meclis üyelerine ve milletvekili adaylarına, Bigaspor Kulüp Başkanı İbrahim Küçük ve Adaspor Kulüp Başkanı Cem Koyuncu ile organizasyonumuzun her aşamasında yanımızda olan, arkamızda duran Ecespor Kulüp Başkanı Ahmet Zeblin’e ve yönetim kurulu üyeleri Ferdi Zeblin ile Halil Özel’e, turnuvamıza katılım sağlayan tüm takımlara, statta ve canlı yayınlarda bizlerle olan taraftarlara, çok değerli Jandarma personeli arkadaşlarıma ve turnuvamızın tüm haberlerini kamuoyuna ulaştıran değerli basın mensubu dostlarıma çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Daha büyük, daha coşkulu başka futbol organizasyonlarında görüşmek dileğiyle”

Soner Karabulut sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Diğer yandan, başta ana sponsorumuz Çavuşköylü Mobilya olmak üzere, Bigatek Enerji, Özer Gıda, Genç Optik ve CarrefourSA ile birlikte bizlerin bu işi başaracağına inanan, güvenen tüm sponsorlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Turnuvamızın şampiyonu Kaldırımbaşı Doğanspor’u, ikinci olan Bigatek Enerji Yeniçiftlik ve üçüncülüğü hak eden Bakkaloğlu Otomotiv Kocagür’ü, ayrıca ‘En Centilmen Takım’ ödülünü alan ve aynı zamanda benim de kendi köyüm olan Hacı Hüseyin Yaylası’nın gençlerinin oluşturduğu Önder Hayvancılık Yaylaspor’u tebrik ediyorum. Daha büyük, daha coşkulu başka futbol organizasyonlarında görüşmek dileğiyle.”

Editör: Kemal Soner