Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş depremleri sonrasında Adana’da lüks ve güvenilir site olarak pazarlanıp, depremde kâğıt gibi yıkılan Alpargün apartmanının sahipleri baba Hasan Alpargün ve oğlu Hasan Can Alpargün’ün yakınları, ikilinin deprem günü apar topar Kıbrıs’a kaçtığını ifade etti.

Adana’nın Çukurova ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi'nde 14 katlı Hasan Alpargün apartmanı da depremde kâğıt gibi yıkılan binalar arasında yer aldı.

Yaklaşık 50 yurttaşın yaşamını yitirdiği binanın müteahhit firması Alpargün İnşaat’ın sahibi Hasan Can Alpargün’ün 7 yıl önce verdiği röportajda aile şirketi olduklarını aktarırken yapılan binaları da şu sözlerle pazarlamıştı: 

“Projelerde her şeyden önce dikkat ettiğimiz şey güvenilirlik ve depreme dayanıklılık.”

Şirketin genç patronu bir reklam çalışması olarak verdiği röportajda “Sıra dışı bir mimar, Hasan Can Alpargün” diye anlatılmıştı. İnşaat şirketinin internetteki sayfasına ise girilemiyor.

Adana Valiliği duyurdu, ormanlara girişler yasaklandı! Peki hangi ormanlara giriş serbest? İşte liste... Adana Valiliği duyurdu, ormanlara girişler yasaklandı! Peki hangi ormanlara giriş serbest? İşte liste...

Öte yandan 2020 yılında 'Kim Milyoner Olmak İster?' adlı yarışmaya katılan Hasan Can Alpargün, programdaki tavırları nedeniyle de oldukça eleştirilmişti. 

Önemli bilgi: Adana’da bulunan Osman Alpargun’un sahibi olduğu Alp Yapı’nın yıkılan binalarla ve sorumlu kişilerle ilgisi ve ilişkisi olmadığı öğrenildi.

Kaynak :Cumhuriyet Gazetesi

Editör: Kemal Soner