Türk ekonomisinin öncü gruplarından Sabancı Holding’de 4’üncü jene­rasyon ilk kez göreve geldi. Mer­hum Sakıp Sabancı’nın torunu Elçin Melisa Sabancı Tapan, önceki gün yapılan genel kurul ile holdingin yönetim kurulu üyesi oldu. Böylece yeni görev­lendirme ile Sakıp Sabancı’nın da ilk kez bir torunu yönetimde görev almış oldu.

Hacı Ömer Sa­bancı Holding’in 30 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilen 2022 yılı Olağan Genel Kurul Toplan­tısı’nda alınan kararlar Kamu­yu Aydınlatma Platformu’nda yer aldı. Yapılan açıklamada, “Yönetim kurulu üyeliklerine 1 yıl süre ile vazife görmek üze­re, Güler Sabancı, Erol Saban­cı, Suzan Sabancı Dinçer, Serra Sabancı, Elçin Melisa Sabancı Tapan, Cenk Alper, Hayri Çul­hacı, Mehmet Kahya ve Hüse­yin Gelis seçilmiştir” denildi.

Adana'nın sanayi devlerinden SASA'da patrondan hisse alımı geldi: SASA'sı olanın tasası olmayacağı günler yakın mı? Adana'nın sanayi devlerinden SASA'da patrondan hisse alımı geldi: SASA'sı olanın tasası olmayacağı günler yakın mı?

ELÇİN MELİSA SABANCI TAPAN KİMDİR?

Elçin Melisa Sabancı Tapan, Sakıp Sabancı’nın kızı Sevil Sabancı ve Ersan Tapan çiftinin evladı. Dedesi eski Sümerbank Genel Müdürü Erkan Tapan, babaannesi ise Elçin Tapan. Tapan, İngiltere’de Uluslararası İşletme ve Psikoloji dallarında lisans eğitimi aldı.  Ardından ABD’de Columbia Üniversitesi’nde Ekonomik ve Siyasal Kalkınma üzerine yüksek lisans yapan Tapan, iş hayatına Körfez Bölgesi’nin bir dönem en önemli fonlarından biri olan ve Türkiye’de yatırımları bulunan Abraaj Capital’de staj yaparak başladı. Tapan, 2017 yılında Bridgestone firmasında iş hayatına devam etti. 2019 yılı sonbaharında sanat alanındaki üretimlerin sürdürülebilirliğine destek olmak adına Gate 27’yi hayata geçiren Elçin Melisa Sabancı Tapan, New York’taki Guggenheim Müzesi, Museum of Modern Art ile Whitney Müzesi’nin aktif üyesi konumunda.