Özel Adana Medline Hastanesi önünde bulunan Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait kamu arazisi, yaklaşık 10 yıl önce hastane tarafından işgal edilip otopark olarak kullanılmaya başladı.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen ecrimisil bedellerini ödemediği açıklanan Özel Adana Medline Hastanesi, ecrimisil bedelinin iptal edilmesi için de yargı yoluna başvurdu.

Kamu arazisi (yeşil alan) olan, Medline Hastanesi tarafından otopark olarak kullanıldığı halde ecrimisil bedelinin ödenmemesi sonrasında, geçtiğimiz günlerde Adana Büyükşehir Belediyesi kamu arazisini Medline Hastanesi kullanımından alarak belediye iştiraki İmar A.Ş. şirketine vererek işletmeye başladı. Büyükşehir tarafından tabelalarla bilgilendirme yapılan otoparkı kullanım ücreti 15 TL olarak belirlendi.

KAMU ARAZİSİ KURTARILDI! PEKİ, KAMUNUN ZARARI HASTANE YÖNETİMİNDEN TEMİN EDİLECEK Mİ?

Bilindiği üzere Özel Adana Medline Hastanesi, Adana Büyükşehir Belediyesi ile hiç bir sözleşme düzenlemeden usulsüz bir biçimde araziyi işgal edip ecrimisil bedellerini ödememek için hukuki haklarını kullanmıştı.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin kamu malına sahip çıkması Adanalılar tarafından takdir edildi. Adanalılar işgalin sonrasında geçmişe yönelik ecrimisil bedellerinin de hastane yönetiminden faiziyle alınması gerektiğini ifade etti.

TAHSİL EDİLMEYİ BEKLEYEN, BÜYÜKŞEHİR KASASINA GİRECEK TUTAR

İşte Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce açıklanan 2014 - 2018 yıllarına ait Özel Adana Medline Hastanesi'ne gönderilen ecrimisil ihbarnameleri:

1. Çukurova İlçesi Kurttepe 1629 parsel nolu, İmar planda kısmen park (yeşil) alanı ve kısmen raylı sistem depolama ve atölye alanı olan taşınmazın 690 m2 lik kısmını otopark alanı olarak kullandığı (09.07.2014-06.12.2018) döneme ait 65.415,00 TL. ecrimisil bedeli için ecrimisil ihbarnamesi gönderildiği.

    2. Çukurova ilçesi Kurttepe 394 parsel nolu imar planda kısmen park (yeşil) alanı ve kısmen raylı sistem depolama ve atölye alanı olan taşınmazın 1.819 m2 lik kısmını otopark alanı olarak kullandığı (01.07.2018-06.12.2018) döneme ait 8.057,00 TL. ecrimisil bedeli için ecrimisil ihbarnamesi gönderildiği.

     3. Yetki ve sorumluluğu Belediyemize ait İmar planında kısmen park (yeşil) alanı ve kısmen raylı sistem depolama ve atölye alanı olan taşınmazın 3.320,00 m2 lik kısmını otopark olarak kullandığı (09.07.2014-06.12.2018) döneme ait 131.862,00 TL. ecrimisil bedeli için ecrimisil ihbarnamesi gönderildiği.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim tarihi, ceza puanları, vergi, ceza ve faiz düzenlemesi açıklamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim tarihi, ceza puanları, vergi, ceza ve faiz düzenlemesi açıklamaları

Tüm bu gelişmeler üzerine Adana kamuoyu, 2018 - 2022 yılları arasındaki 4 yıllık ecrimisil bedellerinin de hesaba katılp, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin tüm hukuki haklarını kullanmasını ve Medline Hastanesi'nin kamuya olan borcunu ödemesini bekliyor.