Vincenzo Montella, ilk olarak Adana'yı da fazlasıyla etkileyen üzücü deprem felaketine ilişkin görüşlerini paylaştı. Yaptığı açıklamada Montella, "Gerçekten trajik bir durum. Şehirde kıyamet kopmuş gibi görünüyor. Futbolu düşünmek çok zor ama ben de kendi kendime 'durmalı mıyız, devam mı etmeliyiz?' sorusunu defalarca sordum. Bu insanlara bir umut ve gelecek için olumlu bir işaret vermek adına karmaşık da olsa görevimizi yapmaya çalışmalıyız. Kendimizi bu şekilde halka açık hale getirebiliriz. Mesela Hatay'da su bulmak bile artık zor. Adana'da yerle bir olmuş onlarca yüksek bina var" ifadelerini kullandı.
 

Murat Sancak mutlu, Adana Demirspor taraftarı heyecanlı: 1 günde 4 transfer Murat Sancak mutlu, Adana Demirspor taraftarı heyecanlı: 1 günde 4 transfer

Vincenzo Montelladan Nicolo Zaniolo itirafı Balotelli ve Pirlo hakkında da konuştu

"ADANA'YA DÖNMELİYİZ"

Deprem felaketi sonrası bir süre şehre dönemeyen Adana Demirspor'un durumu hakkında da konuşan Montella, "Antalya ve İstanbul arasında gidip geldik ama artık Adana'ya dönmeliyiz. Lige orada devam etmek adına geri dönme isteğimiz var. Orada olmak hem duygusal hem de fiziksel olarak çok kolay değil ama hep beraber temel olan sürekliliği sağlamalıyız" ifadelerini kullandı.

Yaşanan felaketin yarattığı psikolojik etkiye ilişkin deneyimlerini paylaşan İtalyan teknik adam, "Ekimizde gerçekten eve gidemeyen arkadaşlarımız var. Bu bir kıyamet. Az ya da çok güçlü şekilde sürekli artçı sarsıntılar oluyor ve bunlar tekrarlandıkça insanların psikolojisi daha da bozulabiliyor" dedi.