Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, coşkulu kalabalık tarafından karşılandı.  

AK Parti Adana İl Başkanlığı önündeki büyük buluşmaya, AK Parti ve MHP Genel Başkan Yardımcıları, Adana Milletvekilleri, Cumhur İttifakı il ve ilçe başkanları, Cumhur İttifakı ilçe belediye başkan adayları ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Ailesiyle birlikte coşkulu kalabalığı selamlayan Cumhur İttfakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı (Yüreğir Belediye Başkanı) Fatih Mehmet Kocaispir, "Biz yaylaların, dağların, yolların çocuklarıyız. Ezelden beridir yolda olmayı bilmiş, sevmiş, yolda yaşamakta ustalaşmış bir kültürün mirasçılarıyız. Bugün de hep birlikte yeni bir yola koyuluyoruz. Daha önce birçok kez koyulduğumuz yollarda başımız dik, alnımız ak yürümesini bildik" diyerek konuşmasına başladı. 

13dc5d18-08a9-4653-987e-52358b4bfa42.jpeg

DERDİMİZ İNSAN
Adana'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın desteği ve hükümetin gücünü yerel yönetimin imkanları ile birleştirmeye, Adana'yı aydınlık bir geleceğe taşımak için, hizmetkar olmaya talip olduklarını belirten Başkan Kocaispir, "Yüreğir'de seçildiğimiz günden itibaren beş yıl boyunca her türlü ayrımcılığı, kimlik siyasetini ve hizipçiliği ayaklarımızın altına aldık. İlçemizin her bir noktasına hizmet götürmek için adeta kendimizle yarıştık. Biz o yolu, çok şükür ki her bir adımında eserler bırakarak yürüdük. 'Derdimiz İnsan' diyerek göreve geldikten sonra, 'İcraat yürek ister' anlayışıyla kollarımızı sıvadık. Bir vizyon ortaya koyarak azimle, özveriyle, sevgiyle çalıştık. Kentsel dönüşümleri başlattık. İlçemizi, yemyeşil parklar, sağlıklı ve güvenli yollar, spor merkezleri, kütüphaneler ve kültür merkezleriyle donattık. Evlatlarımız için oyun sahaları ve kreşler, kadınlarımız için çok amaçlı mahalle evleri, üreticilerimiz için satış ve sergi alanları tesis ettik. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak işleri ortaya koyduk. Engelsiz yaşam merkezimizi onların hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadık. 
İlçemizin her bir noktasına dokunduk, 410 bin Yüreğir sakininin hayatına dokunduk. Bu süreçte yaptıklarımızı şöyle bir düşününce, Yüreğir kazandı demekten kendimi alamıyorum" dedi.

"Erdoğan'a Fatih Mehmet Kocaispir yüzde 60’la kazanıyor diye sahte anket sundular!" "Erdoğan'a Fatih Mehmet Kocaispir yüzde 60’la kazanıyor diye sahte anket sundular!"

ADANA'YI DÜNYA ŞEHRİ YAPACAĞIZ
Geçen 5 yılda Yüreğir'in kazandığını, 31 Mart'tan sonra ise tüm Adana'nın ve Adanalının kazanacağını ifade eden Başkan Kocaispir, şöyle konuştu:
"İşte bugün çıktığımız yol, sonunda 'Adana kazandı' diyeceğimiz yol olacak. 31 Mart akşamı, zaferi kazandığımızda sözümüz söz Adana kazanacak. Çünkü bu şehrin sorunlarını biliyoruz. Ulaşım başta olmak üzere, kadınlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın yani her birimizin hayatını zorlaştıran, bizi mutsuz kılan bütün meselelere vakıfız. 
Biz, Adana'yı bir dünya şehri yapmaya talibiz. Bunu yapacak vizyon, kabiliyet ve tecrübeye sahibiz. Bunu yapmaya, Adana'mızı Türkiye Yüzyılı'nın medarı iftiharı kimliğine kavuşturmaya hazırız ve kararlıyız. Bu kararlılığın mükafatı inşallah zafer olacaktır. Adana'mızda gerçek belediyecilik bayrağı yükselecek ve kadınlarımızın emeği, fedakarlığı ve çalışkanlığıyla, gençlerimizin azmi, ruhu ve enerjisiyle, Cumhur İttifakı'nın her bir neferinin ortaya koyacağı mücadeleyle, Adana'mız kazanacak. Adana'mızı, Cumhur İttifakı kadrolarıyla Akdeniz'in parlayan yıldızı yapacağız." 

816007f3-9cbd-4406-83ab-ea360dda7098.jpeg

31 MART'IN HABERCİSİ
Büyük bulaşmadaki coşkulu kalabalığın 31 Mart akşamının habercisi olduğunu belirten AK Parti Adana İl Başkanı Ozan Gülaçtı,"31 Mart Yerel Seçimleri bir belediye seçimlerinden çok öte şehrimizin geleceğini birlikte kuracak olmanın, çocuklarımıza bırakacağımız bu güzel kentin gelişim ve değişim sürecini birlikte başlatacak olmanın ilk günüdür. Cumhur İttifakı Belediyelerimizin olduğu yerlerde kentlerimiz, şehirlerimiz çağ atlarken, dünya standartlarında hizmetlere kavuşurken ne yazık ki Adana'mız 5 yıldır yerel yönetimler noktasında birçok hizmetten mahrum kaldı. Ancak tüm bu süreci bizlere yaşatırken bazı şeyleri es geçtiler. Şimdi Adana için, hakettiği güzellikleri almak için vakit tamam" dedi.

241d1fe0-6e4c-44eb-a35b-d471efbb3fce.jpeg

ZAFERE KİLİTLENDİK
MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı da yaptığı selamlama konuşmasında "28 Mayıs günü akşamı Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucunda burada bir araya gelmiştik. O gün Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yönetme noktasındaki mührü aldığı gündü. O gün büyük bir inancımız vardı. O günden bugüne o inanç o albüm taşınarak aynı şekilde geldiğini burada görüyorum. 
Hepinizin gözleri ışıl ışıl. Hepinizin gözleri, hedefe kitlenmiş durumda. Çünkü biz Cumhur İttifakıyız. Biz deyip yola çıkmışız. İnşallah 31 Mart'ta da yine burada toplanacağız. Toplandığımızda Adana Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm ilçe belediyelerini kazanarak tekrar burada toplanacağız. Adana Karalar'dan kurtulacak" dedi.

Editör: Kemal Soner