Yerel seçimler için geri sayım hızla sürerken AK Parti’nin başta Adana olmak üzere mutlaka kazanılmasını istediği yerler için de aday isimleri telaffuz edilmeye başlandı. Adana’nın en kalabalık ilçesi olan Seyhan’da AK Parti çevrelerinin başkanlık için en çok konuştuğu isimlerden biri de Adana İl Ticaret Müdür Yardımcısı ve Büro Memur Sen Başkanı Mehmet Tanrıöver

Türkiye son derece zorlu bir genel seçim dönemini geride bıraktı… Kabinenin netleşmesi, hükümetin ilk dönem vaatleri ve ortaya çıkarılan programların ardından gözler şimdiden Mart 2024’te yapılması öngörülen yerel seçimlere çevrildi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok büyük önem verdiği bu seçimlerde AK Parti’nin öncelikli hedeflerinden biri de daha önce rakip partilere kaptırdığı şehirlerde yeniden zafer elde edebilmek.

Hiç şüphesiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mutlak başarı istediği yerlerden biri de güneyin incisi Adana ve bu şehrin en kalabalık ilçesi olan Seyhan.

Adana'nın lokomotif ilçesi Seyhan'da değişim beklentisi

Bilindiği üzere Seyhan sadece en kalabalık ilçe olmakla öne çıkmıyor… Adananın ‘merkezi’ bu ilçe sınırları içinde yer almakla birlikte kentin ekonomik dinamikleri de Seyhan üzerinden yürüyor.

Ayrıca, ikameti başka ilçelerde olan vatandaşların büyük çoğunluğunun dükkanları ya da çalıştıkları yerler de Seyhan’da yer alıyor. Haliyle Seyhan aslında Adana’nın lokomotif ilçesi olarak şehrin neredeyse bütün yükünü sırtlıyor.

Ancak ilçede yaşayanlar ulaşımdan altyapıya, eğitimden sosyal imkanlara kadar pek çok alanda Seyhan’daki mevcut yönetim anlayışından mutsuz. Bu nedenle 2024 yılındaki yerel seçimlerde seçmenin daha farklı isimlere yönelebileceği üzerinde duruluyor.

lplplp.jpeg

Mehmet Tanrıöver ismi sıkça konuşuluyor

Çukurova'da seçim çirkinleşiyor! Sokaklara Emrah Kozay hakkında imzasız broşürler dağıtıldı! Çukurova'da seçim çirkinleşiyor! Sokaklara Emrah Kozay hakkında imzasız broşürler dağıtıldı!

İşte bu noktada son günlerde AK Parti’nin Seyhan Belediye Başkanlığı için konuşulanların başında Mehmet Tanrıöver geliyor. Tanrıöver, Adanalıların çok yakından tanıdığı bir isim…

Adana İl Ticaret Müdür Yardımcılığının yanı sıra kentin Büro Memur Sen Başkanlığı görevini de başarıyla yürüten Tanrıöver hem Adana’nın ekonomik dinamiklerini hem bürokratik düzenini hem de vatandaşın ne istediğini doğrudan bilen biri…

Mehmet Tanrıöver kimdir?

Adana’da 1970 yılında dünyaya gelen Mehmet Tanrıöver eğitim hayatının tamamını bu şehirde tamamladı.

Çukurova Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Tanrıöver, yine aynı üniversitenin İşletme Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

İş hayatında da kendisine tevdi edilen görevleri başarıyla yapan Tanrıöver bu süreçte Adanalı hemşerileriyle de yakından çalışma imkanı buldu. 

SSK İl Müdürlüğü’nde memur ve şef olarak görev yaptıktan sonra İmamoğlu Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevini üstelenen Tanrıöver, Malatya ve Adana’da Sanayi Ticaret İl Müdür Yardımcılığı pozisyonlarında bulundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Adana Ticaret İl Müdürlüğü’nde Ticaret Şube Müdürü olarak görevine devam eden Tanrıöver aynı zamanda Memur-Sen Teşkilat Başkanı ve Büro Memur-Sen Adana Şube Başkanı sorumluluklarını da üstleniyor.