Adana üzgün, Bursa'da bayram havası: Adana metrosuna 2. etap onayını aldıran Ergül Halisçelik artık Bursa'da! Adana üzgün, Bursa'da bayram havası: Adana metrosuna 2. etap onayını aldıran Ergül Halisçelik artık Bursa'da!

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2024 Yılı Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nın 2. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Mersin’e daha fazla yatırım yapılması gerektiğini belirten Seçer, şunları söyledi:

“Eğer Karadeniz’de deniz doldurulup havaalanı yapıyorsan; ‘Çukurova Havaalanı’nı da artık bitir’ demelisin. Her yere baraj yapıyorsan, Pamukluk Barajı’nı daha önce söz verdiğin gibi 3 Mart 2013'te su tutmaya başlatacaktın. Yıl olarak 2024’teyiz. O barajın açılış tarihi 3 Mart 2013'tü. Ben parlamentodaydım. Bize hizmet gecikmesin, bize hizmet geciktiğinde halkın cebinden maliyet olarak çıkıyor. Mersin’in geri kalmışlığı olarak çıkıyor. Hangi memleket istemez Uluslararası Havaalanı olmasını? Keşke daha önce olsaydı. Günde 50 yolcunun inmediği yerlere şu kadar milyon dolarlar harcayacağımıza, 11 senedir yapmıyoruz. Neden? Kaynak ve bütçede ayrılan pay düşük. Biz hükümeti eleştirmiyoruz, biz Mersin’in hakkını istiyoruz” dedi. (Kısa Dalga)

Editör: Kemal Soner