Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, şehit ve gazi derneklerince istenilen ne varsa yerine getirmeyi görev bildiklerini belirterek, “Onlar için ne yapsak azdır. Şehit ve gazilerimizin hakkını asla ödeyemeyiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi’ne yapılan ve üzerinde “Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir” yazan Atatürk büstü Başkan Zeydan Karalar tarafından açıldı.

Başkan Karalar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından gazilik unvanı ve mareşallik rütbesi verilişinin 101. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi’nde düzenlenen Gaziler Günü programına katıldı.

Programda şehitler için mevlit okundu. Dernekte Özbek pilavı pişirilmesine emeğiyle katkı sağlayan Başkan Karalar, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve üzerinde üzerinde “Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir” yazan Atatürk büstünün de açılışını gerçekleştirdi. Karalar, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ebedi liderimiz, önderimizdir. Mustafa Kemal Atatürk’e verilen gazi unvanının 101. yılında, bütün gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyorum. Ülkemizin varlığını korumak için şehit düşenleri, gazi olanları, rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Ülkemizin stratejik öneminden dolayı düşmanımız eksik olmadı ve bundan sonra da bizle uğraşmak isteyenler bulunacaktır. Bugüne kadar kimseye boyun eğmedik, bundan sonra da eğmeyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk, ‘Arkadaşlar! Gidip Toros Dağları’na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki; bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez’ diyerek mücadelenin süreceğini ancak belimizin bükülemeyeceğini anlatmıştır” dedi.

Adanalı kebapçı, özel sunumlarıyla misafirlerini ağırlıyor Adanalı kebapçı, özel sunumlarıyla misafirlerini ağırlıyor

Dernekteki büst eksiğinin giderildiğini ve Seyhan Belediye Başkanlığı döneminden bu yana şehit ve gazi derneklerince istenilen ne varsa yerine getirmeyi görev bildiklerini belirten Başkan Karalar, “Onlar için ne yapsak azdır. Şehit ve gazilerimizin hakkını asla ödeyemeyiz” diye konuştu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi’nin kendi bünyesinde gerçekleştirdiği futbol turnuvasında dereceye girenlere madalya ve kupalarını takdim eden Başkan Karalar, Kore Savaşı Gazileri Ali Dadal ve Hakkı Özgül Baş’ı da evlerinde ziyaret etti.