Zeydan Karalar yarın Özgür Özel ile görüşecek Zeydan Karalar yarın Özgür Özel ile görüşecek

MHP Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinden alınarak tedbirli olarak merkez disiplin kuruluna sevk edildi. Hüseyin Sözlü seesizliğini sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile bozdu.

Hüseyin Sözlü'nün açıklaması şöyle;

Şahsıma hiçbir tebliğ yapılmamasına ve sebebine anlam veremememe rağmen Genel Başkan Yardımcımız Sn. Semih Yalçın'ın sosyal medyada yaptığı açıklamaya istinaden Kamuoyuna:

"Muhterem Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli Beyefendi'nin takdirleriyle yürüttüğüm Belediye Başkanlığı dönemlerim ve başdanışmanlık görevi süresi içerisinde, görev sorumluluğuma halel getirecek en küçük bir zaafiyet, Partimize ve Liderimize olan sadakatimi sorgulatacak bir davranış içinde bulunmadım. Bugüne kadar Türk Milliyetçiliği Hareketinin bir ferdi olmaktan gurur duydum. Taahhüdüm odur ki Ülkü Ocaklı olduğumuz yıllarda ettiğimiz yeminin arkasında bundan sonra da duracağım. Yılanlardan olmayacağım, kaçanlardan olmayacağım... Gençlik yıllarımda tanıştığım Ülküden, Türk milliyetçiliği fikrinden, Alparslan Türkeş çizgisinden ve Milliyetçi Hareket Partisi'nden ayrılmayacağım. MHP aynı zamanda babamın partisidir ve ben bu partinin misafiri değil ev sahibiyim, bu hareketin öz evladıyım. Tanrı Türkü Korusun."

gfrkvxywqaay92h.jpeg

Editör: Kemal Soner