Kucuksaat.com, dün siyasi kaynaklarından elde ettiği bilgiler ışında okuyucularına sunduğu haberde, genç bir iş insanının SarıçamCHP'ye kazandırmak için profesyonel bir ekiple kolları sıvadığını ve aday olma isteği yolunda çabalarını yazdı. 

uzer3.jpg

ADAYMIŞ GİBİ ÇALIŞAN ADAY ADAYI: VECDİ MERT UZER

Sarıçam Belediyesi'ne talip olan CHP'li genç siyasetçinin Vecdi Mert Uzer olduğu kesinleşti.

Alanında profesyonel bir ekiple çalışma sürecini başlatan Uzer'in, bir yandan Adana'da CHP'nin önde gelen isimleriyle görüşmeleri sürdürürken, diğer yandan da Sarıçam'da sahaya inerek vatandaşlarla birebir temas ettiği görüldü.

uzer2.jpeg

Milliyetçi ve muhafazakar seçmenin ağırlıkta olduğu Sarıçam'da CHP Adana'da bilinen tanınan çok sayıda ismin Seyhan ve Çukurova'da aday adayı olmasını gören Sarıçam seçmeni, Uzer'i cesaretinden dolayı tebrik etti.

Sarıçam'da sohbet ettiği bir vatandaş Uzer'e, "Sarıçam merkez ilçe olmasına rağmen Seyhan ve Çukurova'nın ardında ötekileştiriliyor. Benim gibi yeni isimler görmek isteyenlere, muhalif partilerin yerel seçimlerde alternatif isimler sunması gerekiyor. Ancak Sarıçam'da ürkek davrandıklarını gözlemliyorum. Sizin gibi genç, kararlı ve cesur siyasetçileri Sarıçam'da görmek istiyoruz." ifadelerini kullanırken Uzer ise iddiasını "1 Nisan 2024 Pazartesi günü Sarıçam Belediye başkanlığı makamımızda Genel Başkanımız Özgür Özel’i ağırlamaktan mutluluk duyacağız"sözleriyle perçinledi.

Adana'yı üzecek haberi Mersin Valisi duyurdu: "Çukurova Uluslararası Havalimanı açılış için hazır" Adana'yı üzecek haberi Mersin Valisi duyurdu: "Çukurova Uluslararası Havalimanı açılış için hazır"

uzer4.jpg

VECDİ MERT UZER KİMDİR?

10.05.1994 tarihinde Adana ilinin Seyhan ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul öğrenimini özel Çağ Koleji'nde, ortaokul eğitimini Bilfen Koleji'nde, lise eğitiminii ise Erkan Koleji'nde tamamladı.

2015 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Tasarım bölümünü kazandı. 2018 yılında Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümüne geçiş yaptı. 2021 yılında ise Üsküp’te bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesinde Hukuk Fakültesi'ni kazandı. Şu an aynı üniversitede 3. Sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmekte.

uzer1.jpeg

Esnaf bir ailenin evladı olan Uzer, 12 yaşından beri aktif olarak ticaret hayatının içerisinde yer almakta. Kardeşi Kaan Uzer ile birlikte kurduğu Türkeller Grup Tekstil A.Ş. ile şu an ülkemizdeki en önemli tekstil tedarikçilerinden arasında gösterilmekte. Uzer'in Ankara’da 8 adet işletmesi bulunmaktadır. Uzer, genç yaşına karşın ticari hayatında toplamda 400’den fazla insana istihdam yaratmasıyla dikkat çekiyor.

saricam-001.png

Uzer, 5 Kasım 2023 tarihinde başlayan CHP’nin yeni yapılanma sürecinde, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in genç adayları ön planda tutma isteği ve "Gençlerimiz olmadan bu işi başaramayacağımız" sözleri sonrasında etkilenip siyasete girme kararı aldığını ifade ediyor. 

Editör: Kemal Soner