Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar ve CHP ilçe başkanı kardeşi Caner Aydar'a hapis cezası! Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar ve CHP ilçe başkanı kardeşi Caner Aydar'a hapis cezası!

Akılalmaz olayların silsilesi Adana'da başladı...

Mersin'de kronik hastalıkları nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 2 çocuk babası Ekrem Benkli'nin cenazesi, Erzurum'a götürülmek üzere Adana'da havalimanına teslim edildi.

Barkotlama hatası

Burada yapılan barkotlama hatası nedeniyle Benkli’nin cenazesi ile Muş ve Bursa’ya götürülecek 2 cenaze karıştı.

Muş'a gönderilmesi gereken cenaze Bursa'ya, Bursa'ya gitmesi gereken Erzurum'a, Erzurum'a gelmesi gereken de Muş'a gönderildi.

cenzeler-karisti

Tabutu açınca şoke oldular

Cenazelerini Erzurum Havalimanı’ndan alan Benkli Ailesi, defnetmek üzere Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü'ne götürdü.

Tabutu açan aile üyeleri, karşılarında Ekrem Benkli yerine farklı bir kişiyi görünce şaşkınlık yaşadı.

Şoke olan aile, yetkilileri arayarak durumu bildirdi ve yapılan yanlışlığı ortaya çıkardı.

havalimaninda-3-cenaze-karisti-aileler-soke-oldu_2082c357

Yetkililer devreye girdi, cenazeler doğru adreslere gitti

Yetkililerin devreye girmesi ile diğer ailelerle irtibata geçilip cenazelerin doğru adreslere gönderilmesi sağlandı.

Muş'a gönderilen Ekrem Benkli'nin cenazesi kara yolu ile Erzurum'a, Erzurum'daki cenaze uçakla Bursa'ya, Bursa'daki de yine uçakla Muş'a gönderildi.

Yoğun telefon trafiğinin ardından cenazelerine kavuştuklarını söyleyen Mehmet Ercan Benkli, şöyle konuştu:

havalimaninda_karisan_cenazeler_3_baska_ile_gonderildi_1691480890_2277.jpg-2

"Tanımadığımız bir cenazeyle karşılaştık"

Mersin'de ölen babamızı kargo yolu ile Erzurum'a göndermeleri için Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teslim ettik. Babamızla aynı gün içerisinde iki cenaze daha varmış. Üçü birlikte Mersin'den kara yolu ile getirilip Adana'da uçağa verilmiş. Burada yanlış barkotlamadan dolayı hepimize farklı cenazeler geldi. Sabah cenazemizi alıp, yıkamak üzere gasilhaneye geldik ve burada hayatımızın şokunu yaşadık. Tabutu açtığımızda karşımızda tanımadığımız bir cenazeyle karşılaştık. Şaşkınlık yaşadık. Yaptığımız araştırma sonucu cenazemizi Muş'ta bulduk. Muş'taki cenaze Bursa'ya gitmiş. Bizdeki de Bursa'ya ait bir cenazeymiş. Bundan kim sorumlu hala çözmüş değiliz. Yetkililerle irtibata geçerek hatayı düzelttik ve saatler sonra kavuştuğumuz babamızın cenazesini defnettik.

Editör: Kemal Soner