DEPREM YARALARI SARILIYOR

Merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem felaketi ile birlikte milyonlarca vatandaş seferber oldu. Yaşanan felaket sonucunda 11 ilimiz etkilenirken 45 binin üzerinde can kaybı yaşandı. Binlerce bina ise enkaz haline döndü. Büyük bir mağduriyet yaşayan depremzede vatandaşların ise yaraları sarılmaya başlandı.

Evlerini ve işlerini kaybeden depremzede vatandaşların hem maddi hem de manevi boyutta kayıpları yaşandı. Kahramanmaraş depremi ile birlikte alınan kararlar sonucunda depremzede vatandaşlara maddi destekler açıklandı. Depremzedelere sağlanacak olan desteklere bankalar da el attı.

Depremden etkilenen vatandaşlar için bir yıl ödemesiz ve otuz 36 aya varan vade imkanlarıyla destek kredisi kampanyasını duyurdu. Depremzede vatandaşlar için aynı zamanda borçların faizsiz bir şekilde erteleneceği bilgisi paylaşıldı. Kampanyada ismi geçen bankalar ise şu şekilde; TEB, Garanti BBVA, Ziraat Bankası ve Vakıfbank.

9emyxw4be4dabr65nvozmtvqzz2nammzojc8uojp.png

Adana'nın sanayi devlerinden SASA'da patrondan hisse alımı geldi: SASA'sı olanın tasası olmayacağı günler yakın mı? Adana'nın sanayi devlerinden SASA'da patrondan hisse alımı geldi: SASA'sı olanın tasası olmayacağı günler yakın mı?

İŞ BANKASI VE VAKIFBANK'TAN DEPREM KAMPANASI

Yaşanan deprem felaketi ile birlikte depremzedelere destek olmak amacıyla İş Bankası'ndan açıklama geldi. İş Bankası yaptığı açıklama ile birlikte Hatay, Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş, Osmaniye ve tüm ilçeleri de dahil olmak ile birlikte İslâhiye ve Nurdağı ilçelerinde kredi ve kredi kartı ödemelerini 6 aylık bir süre ile ertelediğini duyurdu.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşların ise bireysel kredi, ek hesap ve kredi kartı borçlarında yer alan ana para da dahil olmak üzere silineceğine vurgu yaptı. Destek amaçlı açıklama yapan Vakıfbank ise depremden hasar alan vatandaşlara 6 ay boyunca geri ödemesiz, 36 aya varan vade imkanlarıyla kredi teklifleri sunacağını belirtti.

para-jbyj-cover.webp

HALKBANK VE ZİRAAT BANKASI'NDAN DESTEK AÇIKLAMASI

Halkbank ve Ziraat Bankası'ndan da depremzedelere destek kapsamında açıklamalar geldi. Yapılan açıklamalar ile birlikte deprem felaketinde zarar gören afet bölgesinde bulunan Adana, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Elâzığ illerindeki müşterilere imkân sağlanacağını belirtti. Ziraat Bankası duyurusu esnasında, "Depremden zarar görmüş bireysel müşterilerimize 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeye kadar; KOBİ müşterilerimize ve çiftçilerimize 1 yıl ödemesiz, 36 ay vadeye k