Deprem bölgesinde hasara uğrayan esnafa, hemen faaliyete geçmesi adına deprem kredisi imkanı sunuluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası yaptığı açıklamada kira, taşınma yardımı ve nakdi desteğin yanı sıra bir dizi yardımın daha hayata geçirileceğini duyurdu. 11 ildeki esnafa deprem kredisi verilecek. İşte, deprem bölgesindeki esnafa kredi faiz oranı...

DEPREM BÖLGESİNDE ESNAFA KREDİ DESTEĞİ DETAYLARI

Nakit ihtiyacı olanlara kampanya başlatıldı! Başvurana 6 ay geri ödemesiz 100 Bin TL veriliyor! Nakit ihtiyacı olanlara kampanya başlatıldı! Başvurana 6 ay geri ödemesiz 100 Bin TL veriliyor!

DEPREM BÖLGESİNDE ESNAFA KREDİ DESTEĞİ DETAYLARI 

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler 11 ili etkilemiş ve yıkıcı sonuçlar doğurmuştu. Depremin ardıdan ağır hasara uğrayan yerlerde esnafa 250 bin liraya kadar 12 ayı ödemesiz 60 ay vadeli kredi desteğini Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu.

Esnafa deprem kredisi başvurusu ne zaman Deprem bölgesindeki esnafa kredi desteği...

Erdoğan, 6 Mart tarihli Kabine toplantısı ardından yaptığı açıklamada, ''Kalkınma ajanslarımızın tüm kaynaklarını afet bölgesi şehirlerine aktararak devlet katkısını en üst seviyeye çıkartıyoruz. 250 milyar liralık kredi paketine 100 milyar lira daha ilave ettik. Depremde ağır hasara uğruyan yerlerde dükkanlarını hemen faaliyete geçirmek isteyen esnafa 250 bin liraya kadar yüzde 7,5 faizli kredi veriyoruz. Kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği uygulamalarını da devreye alıyoruz. Toplum yararına çalışma programıyla istihdamı özellikle ihtiyaç sahibi ailelere öncelik vererek 50 bin kişiye çıkartıyoruz. Çocuklarımızın eğitiminin aksamaması için de gayret gösteriyoruz. İllerin ve okul binalarının durumlarına göre ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarımızı açmaya başladık.'' sözlerini kullandı.