Devlet yardıma muhtaç vatandaşların her zaman yanında olduğunu gösterecek yardımlarına her gün yenisini eklerken, bu yardımda ev hanımları için hazırlandı. E-Devlet üzerinden başvurmak şartıyla, sizlere sunulan koşulları taşıyorsanız her ay 1.100 TL maaş alabileceksiniz. 

Dar gelirli ev hanımlarını ilgilendiren yardım başvuruları başladı. Devlet ihtiyaç sahibi vatandaşa yaptığı yardımlar arasında yakacak yardımı, işsizlik yardımı, okul yardımı derken şimdi de ev hanımlarına yardım başvurularını açtı. 

İster E-Devlet hesabınız üzerinden isterseniz de Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına başvurmanız kaidesiyle başvuru sayfanız açılacak ve hak kazanırsanız her ay 1.100 TL maaş gibi alabileceksiniz. Ev hanımlarına yardım ödemesi açıklaması sonrasında ihtiyaç sahibi vatandaş ev hanımına destek paketini arama motorları üzerinden araştırmaya başladı. 

Devlet bir nebze de olsa harçlık anlamında kadınlara desteğini sürdürüyor. İşte ev hanımlarına destek ödemesi için başvuru şartları sizlerle

Ev hanımlarına 1100 TL sosyal yardım başvuru şartları

Ev hanımları için düzenlenen bu yardımda hak sahibi olmanız durumunda PTT üzerinden çekilebilecek 1.100 TL para adınıza tanımlanacakken, bu kapsamda başvuru detayları da araştırılıyor. T.C. vatandaşı olan kadınların başvurabileceği 1.100 TL yardım detaylarında herhangi sosyal güvence olmaması şartı aranıyor. En az 1 çocuk sahibi olma şartlıda mevcut iken herhangi bir iş ya da gelirin de olmaması kaidesi mevcut

Ev Hanımlarına yardım başvuruları nereden yapılıyor?

Ev hanımlarına destek amaçlı verilecek olan 1.100 TL yardım için başvuru şartlarını tamamlayan kişiler nereden başvuracaklarını da araştırırken, onay süresi de merak konusu olmakta. 

SGK takipte başladı: Hem hapis hem para cezası SGK takipte başladı: Hem hapis hem para cezası

Başvurular E-Devlet hesabınız üzerinden yapılabilmekte. T.C. kimlik no ve şifreniz ile E-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra Aile Bakanlığı sayfasından ev hanımlarına destek sayfasından başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu sayfaya tıklayarak yönlendirileceksiniz

Sosyal yardımlaşma vakıflarından da oluyor

Kadınlara özel bu yardım için internet hizmeti kullanmıyorsanız ilçenizin bağlı olduğu Sosyal yardımlaşma kurumlarına da adınız ile ibraz edebilirsiniz. Başvuru için kimlik kartınızla birlikte il merkezlerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurular da kabul ediliyor. 

Başvuru belgesinde hangi sorular soruluyor

Eşinizin gelirinin bu yardımda bir önemi yokken, E-Devlet üzerinden yapılacak başvuru da hakkınızda birçok soru soruluyor. İkamet bilgileriniz, evinizde kaç kişinin yaşadığı sorularının yanı sıra çocuk bilgilerinin de yer aldığı başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmalısınız. 

Çocuk şartı var

Bir çok ihtiyaç sahibi kadın 1.100 TL yardımdan faydalanmak için çocuk şartı olup olmadığını sorarken, başvuru şartlarında en az 2 çocuk olması koşulu bulunuyor. 

Başvurunuzu tamamladıysanız yapmanız gereken tel şey beklemek. Ev hanımlarına 1.100 TL ödemesinden faydalanmaya hak kazanırsanız yetkililer size ulaşacak. Ve siz de PTT üzerinden çekebileceksiniz.