İzmit Belediyesi, Avrupa Komisyonu tarafından hayata geçirilen İklim Değişikliğine Uyum Misyonuna kabul edildi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de, yıllık misyon toplantısının gerçekleştirileceği Brüksel’e gitti.

İzmit Belediyesi, Strateji Geliştirme Müdürlüğü AR-GE ve Proje Geliştirme Biriminin çalışmaları neticesinde Avrupa Komisyonu tarafından hayata geçirilen İklim Değişikliğine Uyum Misyonuna kabul edildi. İzmit Belediyesi, Avrupa çapında kabul edilmeyi başaran 112 yerel yönetimden biri olurken, AB ülkeleri dışında misyona kabul edilen 6 yerel yönetimden biri oldu. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de, yıllık misyon toplantısının gerçekleştirileceği Brüksel’e gitti.

AOSB Spor Şenliği başladı AOSB Spor Şenliği başladı

İzmit Belediyesi ve misyona kabul edilen diğer yerel yönetimlerin, Ufuk Avrupa Programı’nın bu alana tahsis etmiş olduğu 370 milyon Avroluk bütçe çerçevesinde yayınlanan çağrılar için oluşturulacak iklim değişikliğine uyum projelerine uygulama bölgesi olarak katılarak, araştırma ve geliştirme finansmanı erişim fırsatlarına ulaşabilmesi için AB Komisyonu tarafından desteklenmesi taahhüt edildi.

İzmit Belediyesi, yıllık misyon toplantılarında seçilen tüm yerel yönetimlerle ağ kurma fırsatlarına erişim için ilki bugün Brüksel’de gerçekleştirilecek toplantılara katılma hakkı elde etti. Bu çerçevede İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, misyon üyesi seçilen diğer yerel yönetimlerle iş birliği fırsatlarının yakalanması ve bundan sonraki süreçle ilgili bilgi sahibi olmak amacıyla Brüksel’e gitti.