Türk borsalarının ev sevilen kağıtlarından biri olan SASA’da yükselişler yatırımcıları heyecanlandırıyor. Peki SASA hissesinde yükselişler önümüzdeki günlerde de devam edecek mi? SASA’da beklenen yön ne? Ayrıntılar haberimizin devamında…

SASA’sı Hedef Fiyat Kaç TL? SASA’da Yükseliş Bekleniyor mu?

Birçok yatırımcı SASA’sı olanın tasası olmaz diyor. Peki nedir bu SASA hisselerinin kerameti?

Enerji sektöründe batan batana: Adana'dan 1 firma da yer alıyor! 26 şirket konkordato ilan etti! Enerji sektöründe batan batana: Adana'dan 1 firma da yer alıyor! 26 şirket konkordato ilan etti!

Türk borsalarında dönem dönem bazı kağıtlar ön plana çıkmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Aselsan ve Türk Hava Yolları hisseleri bu görevi üstlenmişti. Neredeyse yatırımcıların %30’u tarafından herhangi bir dönemde alınıp satılan bu kağıtlar BİST 100’ün en popüler kağıtları olarak görülüyordu.

SASA hissesi borsalarda alım satıma sunulduktan sonra bu iki kağıdın yerini SASA kağıtları almaya başladı. Muazzam yükselişler gösteren SASA hissesi kısa süre içerisinde kendisine on binlerce yatırımcı bulmayı başardı. Bu da SASA’nın devamlı yukarı yönde hareket sağlamasına yardımcı oldu.

Anlık olarak 52 TL civarında işlem gören SASA geçtiğimiz günlerde birim başına fiyat olarak düşüş göstermişti. Sermaye artırımı nedeniyle hisse senetlerinde bölünme olduğu için bu fiyat düşüşü normal karşılanmıştı.

Fiyat düşüşü güncellemesinden sonra yatırımcı bulmaya devam eden SASA hisselerinde yükselişler devam etti. İştahı kabaran Türk borsa yatırımcıları da SASA’daki bu yükselişlerin devam edip etmeyeceğini merak etmeye başladı.

SASA’ya ait son veriler;

CDP puanı

B

52h yüksek

82,21

52h düşük

21,97

Açılış

52,30

Yüksek

52,90

Düşük

52,10

Piyasa değ

279,50 Mr

F/K oranı

138,95

Temettü

-

Uzmanlar SASA’nın kısa vadede hangi yöne gideceği konusunda herhangi bir yorum yapmaktan çekiniyor. Kısa vadede fiyatların ani dalgalanmalar gösterebileceğinden yatırımcıları korumak isteyen borsa uzmanları görüş bildirmekten kaçınıyor.

Ancak uzmanlar uzun vadede SASA’nın yukarı yönlü hareket etmeye devam edeceğini düşündüklerini sık sık paylaşıyor. Özellikle Adana ve çevresinde başlatılması beklenen yeni projelerle ilgili haberler geldikçe şirketin değerinin artmaya devam edeceği düşünülüyor. Deprem sonrasında herhangi bir hasar almadan faaliyetlerine devam etmesi de SASA’nın umut vermesine neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde ismini gizleyen bir fenomen borsacı SASA’daki fiyat beklentisinin yıl başı itibariyle 70 TL civarında olduğunu söyledi. Teknik ve temel analiz verilerini de paylaşan bu analist detaya girmeden SASA’nın yükseleceğini söyledi.

SASA’nın önümüzdeki günlerde kaç TL’den işlem göreceğini şimdiden kestirmek güç. Yatırımcıların bu süreçte oldukça dikkatli bir şekilde hareket etmesi öneriliyor. Ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.