Adana’da hava sıcaklığının artması ile birlikte toplu taşımada klima açmayan araçlarla ilgili oluşan şikayetleri artması sonrasında, dün Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri kentin farklı noktalarında yaptığı uygulamalarla klima açmayan toplu taşıma sürücülerini uyardı.

Akdeniz'de deprem! Adana'da da hissedildi! Akdeniz'de deprem! Adana'da da hissedildi!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın “gerekirse toplu taşıma araçlarına biner, bizzat kendim kontrol ederim” açıklaması Adanalıları rahatlatmış oldu.

KLİMA TAMAM, SIRA SİNEKTE

Yaz aylarına girmemize rağmen yağmurlu ve serin geçen Haziran ayında ara ara kendini hissettiren sinek sorunu, Temmuz ayına giriş yapmamızla birlikte büyük oranda arttı.

SİNEK SORUNU KOORDİNASYONLA ÇÖZÜMLENMELİ

Adana24.com’a ulaşan çok sayıda Adanalı, Adana Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezi Alo 153’e kayıt bırakmasına rağmen sinek ilaçlaması yapılmadığını, yapılan ilaçlamaların da yeterli olmadığını söylüyor.

Adana24.com’dan Kemal Soner’in büyükşehir kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Başkan Karalar yaptığı toplantılarda sinekle mücadele biriminin kanalizasyonlarda üreten sinekler için ASKİ kanalizasyon birimiyle, bahar ve yaz aylarında uzayan otlarda üreyen sinekler için de Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ile koordinasyon içerisinde çalışılması talimatı verdi. 

Özetle, Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ, 2023 larva döneminde umarız koordine olup çalışırsa bir sonraki yaz mevsimi sineksiz geçecek.

Ancak Başkan Karalar’ın içinde bulunduğumuz yaz aylarında sinekle mücadele noktasında da; araç, ekip, ekipman ve ilaç tedariklerini hat safhaya çıkarması son günlerde Adanalıların en büyük beklentisi haline geldi.

KURBAN BAYRAMINDA HEM BELEDİYELERE HEM VATANDAŞA GÖREV DÜŞÜYOR

9 Temmuz’da başlayacak Kurban Bayramı’nda gelişigüzel kurban kesimlerinin önüne geçilmesi, belediyelerin vatandaşlara ücretsiz sunduğu kesim yerlerinde gerek çalışanlar gerekse vatandaşların sinek artışına neden olacak hayvanların uzuv ve iç organlarını açık alanda bırakmaması için zabıta ekiplerinin bilgilendirmesi, temizlik ekiplerinin özverili çalışmasıyla Adanalılar rahat, sineksiz bir bayram yaşayacaktır.