Son günlerin tartışma konusu Kızılay ve Ahbap Derneği olarak gündemde yer alırken iki kurum arasındaki tartışmalarda devam ediyor. Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent, “artık çok yoruldum” sözleri ile isyan etti. İşte Haluk Levent'in o açıklamaları…


HALUK LEVENT DAHA FAZLA DAYANAMADI

Ahbap Derneği kurucusu Ünlü şarkıcı Haluk Levent sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım ile tepkisini dile getirdi. Sosyal medyayı oldukça aktif kullanan Levent yaptığı paylaşım ile tüm sevenlerinden vakit istedi. Depremin ilk anından itibaren bölgeye yardım çalışmaları için kolları sıvayan Ahbap Derneği son günlerde iktidar tarafından hedef gösterildi. Haluk Levent İçişleri Bakanlığı tarafından derneklerin denetlenmesi gerektiğini ifade ederken yaptığı bir paylaşım ile de denetçinin TÜRMOB olduğunu duyurdu.

haluk-leventt.jpg
Yapılan incelemeler ile birlikte TÜRMOB’un Ahbap Derneği hakkında hazırlanan denetim raporunu açıklanması bekleniyordu. Ancak Haluk Levent tarafından yapılan bir paylaşım ile TÜRMOB’un Ahbap Derneği’nden 24 günlük bir ek süre istediği duyuruldu.

İLK RAPOR 24 MART'TA

28 Şubat 2023 tarihinde sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan Haluk Levent, Bugün yayınlayacağı alımlardan en çok merak edilenlerin konteyner olduğunu belirtti. Levent, 2 oda, tuvalet, banyo ve mutfaktan oluşan konteyner için 65.700 bin + KDV (3.600 tane). Kızılay tarafından alınmış olan izolasyonlu çadır ise 19.150 + KDV olduğunu daha önce açıkladığını dile getirdi.

haluk-levent-dernek-001.jpg

Tüm bunların yanı sıra son 10 gün içerisinde daha fazla alım yapıldığını dile getiren Haluk Levent, TÜRMOB’un kendisinden 24 gün ek süre talep ettiğini vurguladı. Haluk Levent, “Sağlıklı sonuçlar alabilmek adına 24 gün daha bekleriz de mi dostlar? Bu konu da sizin üzerinizde kredim bardır diye düşünüyorum. İlk deneyim raporumuz 24 Mart 2023 perşembe günü açıklanacak. Bizden ‘ne yaptın açıkla’ diyen hesaplara da şunu söyleyelim. Bizler 24 Mart 2023’te ilk denetim raporumuzu açıklayacağız. Sizlerin de savunmuş olduğu dernek veya kurumların denetim sonuçlarını istemenizi rica ediyorum.” ifadelerini dile getirdi.
Bu konu hakkında kendini açıklamaya çalışmaktan yorulduğunun altını çizen Haluk Levent, bundan sonraki açıklamaların Ahbap Derneği yönetim kurulu tarafından yapılacağını vurguladı.Kendisinin sahada ve işinin başında olacağını ifade eden Levent, konu hakkında yapılan açıklamalarda son noktayı koydu. İlk raporun ise 24 Mart 2023 Perşembe günü yayınlanacağı belirtildi.

haluk-levent-aciklama.jpg

Vali Elban açıkladı: Adana'da orta hasarlı binalar da ağır hasarlı statüsünde sayılıp yıkılacak Vali Elban açıkladı: Adana'da orta hasarlı binalar da ağır hasarlı statüsünde sayılıp yıkılacak