Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesine bağlı Mali Büro Amirliği ekipleri, Seyhan ve Çukurova belediyeleri hakkında yürütülen "rüşvet', "resmi belgede sahtecilik" ve "imar yolsuzluğu" soruşturması çerçevesinde 61 kişiyi tespit etti. 29 Eylül tarihinde 60 kişi operasyon kapsamında şafak operasyonuyla gözaltına alındı.

34 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLMİŞTİ

Seyhan Belediyesi başkan yardımcısı bilmecesi çözüldü! İşte 3 yeni başkan yardımcısı Seyhan Belediyesi başkan yardımcısı bilmecesi çözüldü! İşte 3 yeni başkan yardımcısı

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüphelilerden 26'sı savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Aralarında Çukurova Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Ali A., eski imar müdürü Hasan U., Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Z.'nin de bulunduğu 34 şüpheli ise adliyeye sevk edildi.

Adana'da Seyhan Belediyesi ve Çukurova Belediyesi imar-rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınan şüpheliler savcılık ifadesinin ardından hakim karşısına çıkmaya başladı.

SON DURUM: 9 KİŞİ TUTUKLANDI

İlk etapta Ali Arslanlıoğlu, Hasan Uzun, Bayram Ş. ve Ender isimli bir teknik elemanın tutuklandığı öğrenildi. Şüphelilerin Sulh Ceza hakimi karşısına çıkmaya devam ediyor.

Öte yandan Burak Açık, Fırat Karaca, Gökhan Kılıç, Göksel Kireçci ve Hıdır Kara da tutuklandı.