Olay, 29 Ağustos’ta saat 18.00 sıralarında Adana'nın Yüreğir ilçesi Kışla Mahallesi’nde meydana geldi. Uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülen Burak Yalçınkaya, çıkan tartışmada annesi Hacer Yalçınkaya (62) ile aile yemeği için evlerine gelen ağabeyi Hüseyin (37), yengesi Esra (34) ve yeğenleri Elif (9) ile Yağmur Yalçınkaya’ya (6) tabancayla ateş açtı.

Şüpheli, daha sonra aynı tabancayı başına dayayıp ateşledi. Silah seslerini duyan mahalle sakinlerinin ihbarıyla adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olayda Hüseyin Yalçınkaya hayatını kaybederken, yaralı diğer aile fertleri çeşitli hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan Yağmur Yalçınkaya 30 Ağustos akşamı, Burak Yalçınkaya ise 31 Ağustos gecesi tedavi gördükleri hastanede hayatını kaybetti. Diğer yaralıların tedavisi ise sürüyor.

Adana Tellidere'de müteahhit muhtarın dairesini habersizce kiraya verdi, olanlar oldu Adana Tellidere'de müteahhit muhtarın dairesini habersizce kiraya verdi, olanlar oldu

Yağmur Yalçınkaya’nın cenazesi, Adana Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından teslim alınıp defnedildi. Burak Yalçınkaya’nın cenazesini ise otopsi işlemlerinin tamamlanmasına rağmen kimse teslim almadı. Yalçınkaya ailesi, Adli Tıp Kurumu yetkililerine cenazeyi teslim almayacaklarını bildirdi. Şahsın yasal süre dolduktan sonra kimsesizler mezarlığına defnedileceği öğrenildi.