ADANA24.COM - KEMAL SONER

SON DAKİKA HABERİ! Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP'den aday başvurusunda bulunmuş ancak Cumhur İttifakı Adana'yı AK Parti'ye bırakmıştı.

Uzun süre boyunca Adana'nın MHP'ye bırakıldığı tartışmaları sonrasında AK Parti'ye bırakılan Adana'da gözler Hüseyin Sözlü'nün yapacağı hamledeydi.

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?

İYİ Parti Adana Milletvekili Bilal Bilici partisinden istifa etti İYİ Parti Adana Milletvekili Bilal Bilici partisinden istifa etti

Bu akşam Adanalıların telefonlarını arayan 312 alan kodlu Ankara numarası Adanalılara adı ilan edilen 3 isimle birlikte Hüseyin Sözlü'yü sordu. Adı bilinmeyen araştırma şirketi "Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz? sorusununa cevap olarak Adanalılara; Zeydan Karalar, Hüseyin Sözlü, Fatih Mehmet Kocaispir ve Ayyüce Türkeş isimlerinden birisini tuşlamasını talep etti.

Hüseyin Sözlü tarafından yaptırıldığı düşünülen anket MHP Adana camiasını hareketlendirdi.

HÜSEYİN SÖZLÜ ADAY OLURSA OPRUKÇU'NUN YÖNTEMİNİ Mİ HAYATA GEÇİRECEK?

MHP'ye yakın kulislerde Hüseyin Sözlü'nün aday olması durumunda 31 Mart 2024 seçimlerine bağımsız olarak katılacağı, seçimi kazandığı takdirde seçimden sonra MHP lideri Devlet Bahçeli'yi ziyaret edip elini öperek Adana Büyükşehir Belediyesi'nin anahtarını kendisine takdim edip yeniden MHP'ye katılacağı konuşuluyor. Adana kamuoyu bu stratejiyi Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ eski Genel Müdürü Hüseyin Oprukçu'dan hatırlamakta. Oprukçu, Cumhur İttifakı'nda AK Parti'ye bırakılan Ereğli'de seçimlere bağımsız girmiş, seçimleri kazandıktan sonra MHP'ye yeniden katılmıştı.

Kulislerde konuşulanlara göre, Hüseyin Sözlü'nün Oprukçu'nun denediği yöntemin başarılı olması nedeniyle bu yönteme sıcak baktığı iddia ediliyor.

MHP Adana ve Cumhur İttifakı'nı hareketlendirecek bu telefon anketi sonrasında gözler Hüseyin Sözlü'ye yapılması beklenen açıklamaya çevrilmiş durumda.

Editör: Kemal Soner