Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mavi-lacivertlilerin gündemini değerlendiren Murat Sancak, Younes Belhanda'ya verilen para cezası hakkında konuştu. Mario Balotelli'nin ayrılık sürecini anlatan Murat Sancak, Vincenzo Montella'nın imza sürecinde yaşananları anlattı.

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak: Emre Akbaba'ya Süper Lig'den 3 takım talip Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak: Emre Akbaba'ya Süper Lig'den 3 takım talip

Ajansspor'un sorularını cevaplayan Murat Sancak, gündemdeki istifa iddialarına da yanıt verdi. Murat Sancak son olarak Yunus Akgün'le ilgili de konuştu.

Sportif direktör Gökhan Göktürk ile yolların ayrılması kararı hakkında değerlendirmelerde bulunan Murat Sancak, "Gökhan Göktürk ile 4-5 yıl önce çalışmaya başladık. Gelişmeler üzerine sportif direktörlük verdik. Efendi bizi dinleyen birisiydi. Hayatyta böyle ayrılıklar olabiliyor. Daha önce birkaç kez istifasını vermişti. Ben de onu babacan şekilde fırçalayıp görevini sürdürmesini isterdim. 6-7 olunca ayrıldık. Umarım bizi özlemez. Hiçbir camia birilerine bağlı değildir. Kimsenin arkasından ağlayacak halimiz yok. Gökhan varken sportif direktör yardımcısı alacaktık. Alper Aslan'ı aldık. Önümüzdeki hafta da sportif direktörümüzü açıklayacağız. Spor camiasının içinde olan birisi. yurt dışında bir kulübün başkanlığını yapıyordu. Kulübün sahibiyle görüşüp görevini fesih etti. Tecrübeli bir arkadaşımız. Faydalı olacaktır" ifadelerini kullandı.

Vincenzo Montella'nın Adana Demirspor'dan ayrılacağı yönündeki iddiaları cevaplayan Murat Sancak, "Lig devam ediyor. Montella Trabzonspor ile anlaştı haberleri çıkıyor. Böyle bir şey yok. Trabzonspor da yolda yürürken böyle bir nezaketsizlik yapmaz. İşin raconunu bilirler. Sezon sonunda sözleşmesi bitince talip olabilirler. Biz uzatmak isteriz ama olursa olur olmazsa olmaz. Biz iyi anlaştığımız herkesle yola devam etmek istiyoruz. Kendisi gitmek isterse yapacağımız bir şey yok. Jesus'tan sonra en pahalı hoca. Ben fedakarlık yaptım" diye konuştu.

Vincenzo Montella'nın imza attığı dönemde Andrea Pirlo'nun da gündeme geldiğini belirten Başkan Sancak, "Biz aldığımızda 1.5 yıldır boştaydı. Kimse peşinde koşmuyordu ama değerli bir hocaydı. Önümüzde iki tane İtalyan vardı. Montella ile anlaştık. Diğeri Pirlo'ydu onu da Karagümrük aldı. Hedefimiz Avrupa'ya gitmek, Allah nasip ederse gideriz" dedi.