Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, A Milli Takım'ın Letonya ile oynanacağı maçın neden Konya'ya alındığını açıkladı. X'te bir Space odasına konuk olan Sancak, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) talebini kabul etmedikleri için maçın Adana'dan Konya'ya alındığını söyledi. 

PFDK yine boş geçmedi: Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak'a para cezası PFDK yine boş geçmedi: Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak'a para cezası

"Bütün milli maçlar Adana'da mı oynanıyor?"

Sancak, "Bizim Beşiktaş ve Alanyaspor maçlarımızın Adana dışında oynanmasını istediler. Ben kabul etmedim. Niye kabul edeyim? 'Gerekirse milli maçı iptal edin' dedim. Letonya maçı olmaz Hırvatistan olur başka maç olur. Bütün milli maçlar Adana'da mı oynanıyor sanki" diye konuştu.

TFF Beşiktaş ve Alanya maçlarını başka şehre almak istedi 

Euro 2024 grup elemelerinde Ermenistan maçının oynandığı Eskişehir Stadı zeminden ötürü TFF'nin eleştirilmesine neden oldu. Sancak'ın açıklamalarına göre TFF, aynı durumun Adana'da yaşanmaması için Adana Demirspor'un evinde 27 Eylül'de Beşiktaş ve ve 1 Ekim'de de Alanya ile oynayacağı maçları başka şehirlere alınması istedi.

Montella, eski evi Adana'da gala yapacaktı

Letonya maçının Adana'dan Konya'ya alınmasından sonra ilginç bir buluşma da ortadan kalkmış oldu. Bilindiği üzere TFF, Stefan Kuntz'un yerine A Milli Takım'ın başına Adana Demirspor'un eski teknik direktörü Vicenzo Montella'yı getirdi. Maç Adana'da oynansaydı, Montella, milli takımla ilk iç saha maçını eski takımının şehrinde oynamış olacaktı.