Adana Demirspor, son dönemde hem saha içinde aldığı başarılı sonuçlar hem de transferdeki müthiş operasyonlarıyla dikkat çekiyor.

Henry Onyekuru’yu Suudi Arabistan’ın Al-Fayha takımına 5 milyon Euro (Yaklaşık 145 milyon TL) , son olarak ise Cherif Ndiaye’yi ise 4 milyon Euro’ya (Yaklaşık 120 milyon TL) Sırbistan’ın Kızılyıldız takımına satan Adana Demirspor adeta 4 büyüklere transfer dersi verdi.

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak şimdi taraftarların yüzünü güldürecek dünya çapında bir ismi transfer etmeye hazırlanıyor.

Sancak, Cherif Ndiaye’nin yerine Moussa Marega’ya Adana Demirspor formasını giydirecek.

21 Ağustos’ta Suudi Arabistan’ın Al-Hilal takımından ayrılan Moussa Marega boşta olduğu için Adana Demirspor’a bonservis bedeli ödenmeden imza atacak.

detail-photo-fancybox-2

Ligde en az 15 gole imzasını atması beklenen Moussa Marega, kariyerinde 399 maçta 141 gol, 56 asisle oynadı.


detail-photo-fancybox-3

32 yaşındaki Mali asıllı Fransız futbolcu, Portekiz’de Vitoria Guimaraes ve Porto takımlarında oynadıktan sonra 2021’de 10 milyon Euro maaşla Suudi Arabistan’ın Al Hilal takımına gitmişti.

Mario Balotelli saldı: Adana Demirspor'da İtalyan golcü göbeğiyle gündemde Mario Balotelli saldı: Adana Demirspor'da İtalyan golcü göbeğiyle gündemde

Moussa Marega’nın Adana Demirspor’a yıllık 1-1.5 milyon Euro arasında bir maaşa imza atması bekleniyor.

detail-photo-fancybox-4

Bu arada hatırlanacağı gibi Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak dün Cherif Ndiaye'nin satışının ardından 3 transfer yapacaklarını açıklamıştı.