Meclis oturumu gündem dışı konuşmalarla başladı. İlk olarak gündem dışı söz alan, Adana’nın bakıma ihtiyacı olduğunu belirterek park ve bahçeler ekibinin özverili çalışmasını istedi. 
MHP Grup Sözcüsü Cemal DemirdağMHP Grup Sözcüsü Cemal Demirdağ

Demirdağ, sinekle mücadele konusunda da eleştirilerini dile getirdi. 

Adana Hakim Savcı Atamaları Listesi 2024 Adana Hakim Savcı Atamaları Listesi 2024

AK Parti Grup Sözcüsü Abdullah AvcıAK Parti Grup Sözcüsü Abdullah Avcı

AK Parti Grup Sözcüsü Abdullah Avcı da önceki dönem beş yıllık süreci değerlendirerek, “5 yıllık süre içinde hiçbir konuda davalık olmadık. Ne bakanlık ne de vatandaş nezdinde mahkemelere gitmek zorunda kalmadık. Hassas çalışarak görevimizi tamamladık. Bu dönemde de aynı hassasiyetin sürmesini istiyoruz” dedi. 

CHP Grup Sözcüsü Güngör GeçerCHP Grup Sözcüsü Güngör Geçer
Eleştirilere yanıt veren CHP Grup Sözcüsü Güngör Geçer, “Sinekle mücadele konusunda hem ilçe belediye başkanları ile işbirliği içinde hem de üniversite ile bilimsel çalışma yaparak mücadele veriyoruz. Adana’nın coğrafi olarak sorunları var ancak bu konuda da ciddi çalışmalar sürdürülüyor. Komisyonlarda  da daha önce olduğu gibi yine titiz çalışarak dava konusu çıkarmamaya gayret göstereceğiz. Belediye olarak her konuda üzerimize düşüne yapmaya devam edeceğiz” dedi. 
Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. Gündemin teklifleri içeren ilk 9 maddesi oy birliği ile görüşülmek üzere ilgili komisyonlara sevk edildi. 

Gündem Maddeleri Oybirliğiyle karara bağlandı.Gündem Maddeleri Oybirliğiyle karara bağlandı.
 

ADANA OTOGARI İÇİN İMAR TADİLATI YAPILACAK
Adana Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı toplantılarında uzun süredir gündemde olan otogarın yenilenmesi konusu da görüşülecek. Mayıs ayı gündeminin 22. maddesi olarak görüşülecek olan Adana Şehirlerarası Otobüs Terminali ve yakın çevresine yönelik hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar plan değişikliği ve revizyonuna ait komisyon raporu, hafta içerisinde karara bağlanacak. Bu maddenin geçmesiyle Adana’da mevcut otogarın günün şartlarına göre yenilenmesinin önü açılacak. 

adanahabermerkezi.com